Sędziuje: SI: Paweł Morawski, SII: Mateusz Broński, Kom: Robert Malicki
1
(25:18, 20:25, 26:24, 27:25)
BKS BOSTIK Bielsko-Biała
PRZEBIEG RELACJI:
Mimo wielu dobrych momentów, ostatecznie bój BKS-u BOSTIK z wiceliderem tabeli kończy się porażką bielszczanek w czterech setach. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka pozostają zatem po 20. serii gier na siódmym miejscu, tak więc dwa ostatnie ligowe spotkania fazy zasadniczej zapowiadają się wręcz pasjonująco. Gratulujemy zespołowi E. Leclerc MOYA Radomki Radom zwycięstwa, natomiast my chcemy podziękować za wspólnie spędzony czas i życzyć wszystkim kibicom dobrej oraz spokojnej nocy!
27 - 25 dodatkowo Andrea Kossanyiova otrzymała od gospodarzy nagrodę dla najlepszego zawodnika drużyny pokonanej
27 - 25 Paulina Zaborowska - E.Leclerc MOYA Radomka Radom
27 - 25 nie doszło do błędu po stronie radomianek. Tym samym partia - oraz przy okazji cały mecz - kończy się punktowym blokiem gospodyń na atakującej Andrei Kossanyiovej
27 - 25 BKS BOSTIK Bielsko-Biała
26 - 25 Izabela Bałucka - E.Leclerc MOYA Radomka Radom
25 - 25 Bruna Honorio trafia w Natalię Gajewską i doprowadza do remisu
24 - 25 Orvosova atakuje po rękach Samary Rodrigues
24 - 24 ale rywalkom udało się ją wybronić. Punktuje po bloku Janisa Johnson
23 - 24 psuje swój serwis rozgrywająca Paulina Zaborowska. BKS BOSTIK ma pierwszą piłkę setową!
23 - 23 B. Piekarczyk - BKS BOSTIK Bielsko-Biała
23 - 23 radzi sobie w trudnej sytuacji Janisa Johnson. Amerykanka zdobywa punkt plasowanym atakiem i doprowadza w tej partii do remisu
22 - 23 atakuje z drugiej linii Bruna Honorio, ale mamy błąd dotknięcia siatki po stronie BKS-u BOSTIK
21 - 23 zagranie na środek do Martyny Świrad i kończymy tą akcję efektownym uderzeniem naszej pani kapitan
21 - 22 nasz blok nie zdołał zatrzymać atakującej Janisy Johnson
20 - 22 zepsuty serwis przez wspomnianą przed chwilą Samarę
20 - 21 Samara Rodrigues omija blok i punktuje z lewego skrzydła
19 - 21 i mamy zmianę wyniku. Piłka po próbie Czeszki przeszła jednak po palcach blokujących zawodniczek z Radomia
20 - 20 nie trafia w boisko Kossanyiova, chociaż sędzia prosi jeszcze o wideoweryfikację
19 - 20 Zaborowska z trzeciego metra do Honorio, a Brazylijka skutecznie atakuje z prawego skrzydła
18 - 20 R. Marchesi - E.Leclerc MOYA Radomka Radom
18 - 20 przesunięta krótka, ale myli się przy swoim ataku Izabela Bałucka
18 - 19 po raz kolejny Kossanyiova bezbłędnie atakuje z lewego skrzydła
18 - 18 Dagmara Dąbrowska - Martyna Świrad (C) - BKS BOSTIK Bielsko-Biała
18 - 18 spory błąd w przyjęciu po stronie bielszczanek
17 - 18 fantastyczny atak Kossanyiovej z lewego skrzydła. Czeszka imponuje naprawdę świetną skutecznością w tej partii
17 - 17 Martyna Świrad (C) - Dagmara Dąbrowska - BKS BOSTIK Bielsko-Biała
17 - 17 błąd podwójnego odbicia i ponownie mamy remis
17 - 16 B. Piekarczyk - BKS BOSTIK Bielsko-Biała
17 - 16 i radomianki wychodzą w tej partii na prowadzenie za sprawą udanego pojedynczego bloku
16 - 16 mamy remis za sprawą wygranej walki na siatce przez Izabelę Bałucką
15 - 16 Johnson skutecznie obija nasz podwójny blok
14 - 16 zepsuta zagrywka przez Zaborowską
14 - 15 piłka w parkiecie po kolejnym udanym bloku amerykańskiej przyjmującej Radomki
13 - 15 bardzo długa wymiana piłki, ostatecznie zakończona punktowym blokiem Janisy Johnson
12 - 15 myli się przy swojej zagrywce Justyna Łukasik
12 - 14 ale tym razem Johnson zaimponowała skutecznością na lewym skrzydle
11 - 14 fatalny błąd Janisy Johnson w ataku i mamy czternasty punkt dla bielszczanek
11 - 13 utrzymują się dwa punkty przewagi BKS-u BOSTIK. Tym razem mieliśmy blokaut po ataku Kazały
11 - 12 Samara Rodrigues udanie z prawego skrzydła
10 - 12 rywalki odpowiadają przesuniętą krótką i udanym atakiem Łukasik
9 - 12 Kossanyiova ponownie skutecznie atakuje po przekątnej
9 - 11 błąd dotknięcia siatki i punkt dla gospodyń
8 - 11 dokładna wystawa do Kossanyiovej, a Czeszka skutecznie atakuje po przekątnej
8 - 10 piłka dość przypadkowo ląduje na stronie radomianek, co skrzętnie wykorzystuje Samara Rodrigues
7 - 10 zepsuta zagrywka przez Janisę Johnson
6 - 9 Kazała po palcach blokujących zawodniczek z Radomia
6 - 8 Gajewska próbowała wystawić piłkę dolnym sposobem, ale ostatecznie ta trafiła w siatkę
5 - 8 czyściutka wystawa do Kazały, a nasza przyjmująca skutecznie atakuje po prostej
5 - 7 blokaut po ataku Janisy Johnson z lewego skrzydła
4 - 6 skutecznie ze środka, z wykorzystaniem podwójnego bloku, atakuje Justyna Łukasik
3 - 6 R. Marchesi - E.Leclerc MOYA Radomka Radom
3 - 6 Andrea Kossanyiová - BKS BOSTIK Bielsko-Biała
3 - 5 Kossanyiova umiejętnie wykorzystuje przechodzącą piłkę
3 - 4 uruchomiona na środku Justyna Łukasik. Kazała nie zdołała już utrzymać piłki w boisku
2 - 4 i kolejny punkt na koncie czeskiej przyjmującej BKS-u BOSTIK
2 - 3 Kossanyiova poradziła sobie z pojedynczym blokiem i punktuje z lewego skrzydła
2 - 2 mamy blokaut po ataku Samary Rodrigues
1 - 2 Janisa Johnson myli się przy swoim ataku z drugiej linii
1 - 1 bielszczanki otwierają punktowy dorobek w tym secie za sprawą skutecznej Andrei Kossanyiovej
1 - 0
IV set poprzednia partia była bardzo wyrównana, ale ostatecznie zakończyła się wygraną gospodyń. Czas zatem rozpocząć walkę o tie-break!
26 - 24 mimo kilku szans na skuteczne zakończenie tej akcji, to radomianki zdobywają decydujący punkt w trzeciej partii. Udany atak Janisy Johnson z lewego skrzydła powoduje, że jej zespół ponownie wychodzi w poniedziałkowym meczu na prowadzenie
25 - 24 nieudana kontra bielszczanek. Piłka po ataku Kazały po skosie nie zmieściła się w boisku
24 - 24 Orvosova punktuje z drugiej linii, dzięki czemu trzeci set rozstrzygnie się poprzez grę na przewagi!
24 - 23 Zaborowska zagrała szybką piłkę do swojej środkowej, a ta umiejętnie wykorzystuje przesuniętą krótką
23 - 23 R. Marchesi - E.Leclerc MOYA Radomka Radom
23 - 23 bardzo ważny punkt, zdobyty przez atakującą po prostej Andreę Kossanyiovą
23 - 22 Natalia Gajewska - Karolina Drużkowska - BKS BOSTIK Bielsko-Biała
23 - 22 zaskoczyła teraz rywalki Andrea Kossanyiova
23 - 21 punkt zdobyty przez wprowadzoną z ławki Julię Twardowską
22 - 21 i mamy boisko po mocnym uderzeniu Kossanyiovej po przekątnej
22 - 20 B. Piekarczyk - BKS BOSTIK Bielsko-Biała
22 - 20 szybka piłka do Bruny Honorio i zawodniczka z Radomia ponownie skuteczna na prawym skrzydle
21 - 20 nie mamy zmiany decyzji, piłka po uderzeniu Brazylijki wyraźnie wylądowała w boisku
21 - 20 BKS BOSTIK Bielsko-Biała
21 - 20 skutecznie Bruna Honorio po prostej
20 - 20 i mamy remis w trzeciej partii! Piłka po naszym bloku ląduje niemal idealnie na końcowej linii boiska
20 - 19 świetny mocny atak Kazały z prawego skrzydła
20 - 18 tym razem z kolei radomianki zaimponowały szczelnym blokiem
19 - 18 R. Marchesi - E.Leclerc MOYA Radomka Radom
19 - 18 dobrze zafunkcjonował nas podwójny blok! Bruna Honorio nie była w stanie się przez niego przedrzeć
19 - 16 Dagmara Dąbrowska - Martyna Świrad (C) - BKS BOSTIK Bielsko-Biała
19 - 16 tym razem punktuje Janisa Johnson. Udany atak Amerykanki, która znalazła lukę w naszym podwójnym bloku
18 - 16 skuteczna kontra bielszczanek i mamy blokaut
18 - 15 Martyna Świrad (C) - Dagmara Dąbrowska - BKS BOSTIK Bielsko-Biała
18 - 15 Kazała punktuje z lewego skrzydła, z wykorzystaniem bloku
18 - 14 efektowna kiwka rozgrywającej Radomki Radom
17 - 14 Gajewska dokładnie wystawia piłkę do Kossanyiovej, a nasza przyjmująca nie myli się z lewego skrzydła
17 - 13 Justyna Łukasik wykorzystuje przechodzącą piłkę i punktuje ze środka
16 - 13 Samara punktuje z wykorzystaniem naszego bloku
15 - 13 wrzucona w siatkę Justyna Łukasik, przez co środkowa nie była w stanie przepchnąć piłki na naszą stronę
15 - 12 skuteczny atak Martyny Świrad ze środka
15 - 11 ponowiona wystawa do Honorio i tym razem Brazylijka już się nie pomyliła
14 - 11 Honorio mocno atakuje nad pojedynczym blokiem, ale nie trafia w boisko
14 - 10 ale tym razem Czeszka bezbłędnie przy swoim ataku z prawego skrzydła
14 - 9 Orvosova złapana na pojedynczym bloku przez Samarę Rodrigues
13 - 9 tym razem Brazylijka skutecznie atakuje po skosie
12 - 8 punktuje po prostej Bruna Honorio za sprawą swojego plasowanego ataku
11 - 7 sprawdzaliśmy jednak, czy piłka nie trafiła w boisko po jednym z ataków bielszczanek. I nasz szkoleniowiec miał rację!
12 - 6 trener Piekarczyk sprawdza, czy nie doszło przy tej akcji do dotknięcia siatki
12 - 6 radomianki przeprowadzają skuteczną kontrę. Punktuje Honorio z wykorzystaniem naszego bloku
11 - 6 B. Piekarczyk - BKS BOSTIK Bielsko-Biała
11 - 6 Janiuk zatrzymana na środku przez wspomnianą przed chwilą Bałucką
10 - 6 przesunięta krótka i punktuje Izabela Bałucka
9 - 6 Gabriela Orvosova wykorzystuje lukę w przyjęciu i zdobywa punkt po prostej
9 - 5 Weronika Szlagowska - Aleksandra Kazała - BKS BOSTIK Bielsko-Biała
9 - 5 myli się ponownie nasza przyjmująca. Piłka po jej ataku ląduje na antence
8 - 5 tym razem myli się Weronika Szlagowska po swojej próbie z lewego skrzydła
6 - 5 autowy atak Janisy Johnson
6 - 4 bielszczanki co prawda były trochę chaotyczne w przyjęciu, ale co najistotniejsze, zachowują skuteczność w ataku
5 - 3 udany przerzut Gajewskiej do Orvosovej, a nasza atakująca punktuje po prostej
5 - 2 radomianki wykorzystują przechodzącą piłkę i powiększają przewagę
4 - 2 Orvosova była blisko ponownego zatrzymania Samary, ale tym razem piłka ląduje poza boiskiem
2 - 2 podwójny blok Świrad oraz Orvosovej zatrzymuje atakującą Samarę Rodrigues
2 - 1 pierwszy punkt dla bielszczanek po ataku Orvosovej
III set pierwsza partia podziałała na bielszczanki jak orzeźwiający zimny prysznic! W drugim secie nasza gra we wszystkich formacjach wyglądała już znacznie lepiej, więc pora podtrzymać ten trend po zmianie stron
20 - 25 Justyna Łukasik nie zdołała przyjąć mocnego ataku Weroniki Szlagowskiej. Dzięki temu w Hali MOSiR w Radomiu mamy remis 1:1!
20 - 24 jeszcze radomianki zdołały się wybronić. Udana kiwka za blok Janisy Johnson
19 - 24 ależ formę w ataku osiągnęła Weronika Szlagowska! Nasza przyjmująca atakuje z lewego skrzydła i BKS BOSTIK ma piłki setowe
19 - 23 Kossanyiova mocno i skutecznie po prostej
19 - 22 wystawa za plecy do Andressy Picussy, a brazylijska środkowa zdobywa ważny punkt
18 - 22 mamy błąd dotknięcia siatki, w efekcie czego BKS BOSTIK powiększa swoją przewagę!
18 - 21 Gabriela Orvošová - BKS BOSTIK Bielsko-Biała
18 - 20 mamy autowy atak z lewego skrzydła, co tylko potwierdziły powtórki
18 - 20 E.Leclerc MOYA Radomka Radom
18 - 19 zatrzymana Orvosova przez pojedynczy blok, a następnie przyjezdne nie były w stanie przebić piłkę na drugą stronę
17 - 19 B. Piekarczyk - BKS BOSTIK Bielsko-Biała
17 - 19 niestety nie, tak więc decyzja sędziego zostaje podtrzymana
17 - 19 czy piłka po ataku bielszczanek trafiła w boisko?
16 - 19 Picussa skutecznie z lewego skrzydła
15 - 19 dokładne przyjęcie Kingi Drabek, następnie mamy przesuniętą krótką i ważny punkt naszej środkowej
14 - 18 ale mamy już 18 punkt na koncie BKS-u BOSTIK. Mamy blokaut po uderzeniu Orvosovej
14 - 17 a jednak mamy zmianę decyzji. Piłka po tym ataku otarła się o rękę Weroniki Szlagowskiej
13 - 18 E.Leclerc MOYA Radomka Radom
13 - 18 nie trafia Janisa Johnson w boisko, chociaż trener Marchesi chce jeszcze zweryfikować, czy przypadkiem Amerykanka nie trafiła w blok
13 - 17 R. Marchesi - E.Leclerc MOYA Radomka Radom
13 - 17 i kolejny punkt na koncie Weroniki Szlagowskiej. Przyjmująca popisuje się dokładnym plasowanym atakiem z lewej strony boiska
13 - 16 długa wymiana piłki, ale najbardziej istotne jest to, że kończy się punktowym atakiem Szlagowskiej
12 - 15 atakuje po bloku Janisa Johnson
11 - 15 ależ blok i ależ radość Weroniki Szlagowskiej! Nasza przyjmująca zatrzymuje Brunę Honorio na lewym skrzydle
11 - 14 pomyliły się w przyjęciu radomianki, dzięki czemu goście powiększają swoją przewagę
11 - 13 przerzut piłki na lewe skrzydło do Janisy Johnson i Amerykanka zdobywa cenny punkt
10 - 13 ale teraz Kossanyiova wykorzystuje dziurę między blokującymi i skutecznie uderza po prostej
10 - 12 Kossanyiova nie trafia w boisko po swoim ataku z lewego skrzydła
9 - 12 zepsuła niestety swój serwis Gabriela Orvosova
8 - 12 i pierwszy punkt na koncie kapitan Martyny Świrad
7 - 11 potężnie atakuje Janisa Johnson, ale jak się okazało, Amerykanka przeszła przy tej akcji linię trzeciego metra
7 - 10 R. Marchesi - E.Leclerc MOYA Radomka Radom
7 - 10 i mamy blokaut po ataku Orvosovej z prawego skrzydła
7 - 8 a teraz mieliśmy serię zepsutych zagrywek. Najpierw pomyliła się Weronika Szlagowska, a z kolei w siatkę trafiła Izabela Bałucka
6 - 7 w końcu wykorzystany środek przez bielszczanki i punktuje Magdalena Janiuk
6 - 6 szkoleniowec BKS-u BOSTIK chciał sprawdzić, czy blok rywalek nie dotknął siatki, ale nie doszło w tej akcji do błędu
6 - 6 BKS BOSTIK Bielsko-Biała
6 - 6 piłka trafia do Gabrieli Orvosovej, ale Czeszka nie wykorzystuje bloku i trafia w aut. Chociaż będziemy to jeszcze weryfikować
5 - 5 ponowiona wystawa do Honorio i tym razem atakująca już się nie myli
4 - 5 Honorio nie trafia w boisko po swoim ataku
4 - 4 dokładna wystawa Zaborowskiej za plecy do Łukasik, a środkowa skutecznie atakuje po prostej
3 - 4 bardzo mocny i, co najważniejsze, skuteczny atak Weroniki Szlagowskiej
3 - 3 Samara Rodrigues de Almeida - E.Leclerc MOYA Radomka Radom
2 - 3 efektowna kiwka Pauliny Zaborowskiej i rywalki odrabiają straty
1 - 3 tym razem Brazylijka psuje swoją zagrywkę
0 - 2 zatrzymana Honorio przez nasz podwójny blok!
0 - 1 i jest to serwis zepsuty. Piłka trafia w siatkę
II set pierwszy set nie poszedł po myśli BKS-u BOSTIK, ale czas wrócić na odpowiednie tory i pozbyć się niedokładności ze swojej gry! Zaczynamy drugą partię od serwisu Izabeli Bałuckiej...
25 - 18 mylą się bielszczanki po swoim ataku z lewego skrzydła. Tym samym gospodynie zasłużenie wygrywają inauguracyjną partię i wychodzą w meczu na prowadzenie 1:0
24 - 18 zepsuty serwis przez Aleksandrę Kazałę i E. Leclerc MOYA Radomka Radom ma pierwszą piłkę setową
23 - 18 mamy dotknięcie siatki przez Julię Twardowską
23 - 17 Weronika Szlagowska - Aleksandra Kazała - BKS BOSTIK Bielsko-Biała
23 - 17 Gospodynie się rozkręcają. Tym razem Honorio skuteczna w bloku
22 - 17 nie udało się Szlagowskiej nabić bloku przy swoim ataku z prawego skrzydła
21 - 17 plasowany atak i kolejny punkt na koncie Bruny Honorio
20 - 17 Drabek wystawia piłkę do Orvosovej, a Czeszka wykorzystuje lukę w przyjęciu gospodyń
20 - 15 zatrzymana Weronika Szlagowska przez szczelny podwójny blok
19 - 15 B. Piekarczyk - BKS BOSTIK Bielsko-Biała
19 - 15 potężne uderzenie Bruny Honorio po prostej. Gospodynie odskakują BKS-owi BOSTIK na cztery punkty
18 - 15 autowy atak Orvosovej z prawego skrzydła
17 - 15 bielszczanki nie utrzymują niestety piłki w boisku po ataku Janisy Johnson
16 - 15 szybka piłka do Szlagowskiej, a nasza przyjmująca popisuje się atakiem tuż przy linii dziewiątego metra
16 - 14 blokaut po ataku Janisy Johnson z lewego skrzydła
15 - 14 dobry atak Orvosovej z lewej strony siatki
14 - 13 efektowny pojedynczy blok w wykonaniu Andrei Kossanyiovej! BKS BOSTIK konsekwentnie odrabia dotychczasowe straty
14 - 12 przejście linii trzeciego metra przez Brunę Honorio
14 - 11 nie trafia czysto w piłkę Samara Rodrigues i nie przebija jej na naszą połowę
14 - 10 Łukasik wykorzystuje dokładną wystawę i zdoywa punkt ze środka
13 - 8 myli się po swoim uderzeniu ze środka Magdalena Janiuk. Sporo chaosu można na razie zauważyć w grze bielszczanek
12 - 8 atak po bloku w wykonaniu Samary Rodrigues de Almeidy
11 - 8 nieudana zagrywka Janisy Johnson
11 - 7 przesunięta krótka Radomki i skutecznie atakuje ze środka Izabela Bałucka
10 - 7 Szlagowska punktuje po skosie
10 - 6 Honorio po rękach podwójnego bloku
9 - 6 ależ to był efektowny blok bielszczanek! Zatrzymana na prawej stronie Bruna Honorio
9 - 5 mamy zmianę decyzji sędziego. Piłka po ataku z lewego skrzydła ostatecznie wylądowała w boisku
10 - 4 BKS BOSTIK Bielsko-Biała
9 - 4 B. Piekarczyk - BKS BOSTIK Bielsko-Biała
9 - 4 skuteczna kontra radomianek i punkt po ataku Johnson z lewej strony boiska
0 - 1 pierwszy punkt zdobyty po ataku Gabrieli Orvosovej
I set czas rozpocząć bardzo ważny mecz dla kształtu górnej połowy tabeli TAURON Ligi. Zaczynamy pierwszego seta od zagrywki Weroniki Szlagowskiej
Warto wspomnieć, że gospodynie przystąpią do dzisiejszego spotkania bez swojej kapitan oraz podstawowej rozgrywającej - Katarzyny Skorupy
Obie drużyny są już na parkiecie radomskiej hali. Za chwilę prezentacja sędziów oraz wyjściowych szóstek
Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z tego ciekawie zapowiadającego się spotkania. Ponadto zachęcamy do kibicowania naszym zawodniczkom również przed ekranami telewizorów - mecz będzie bowiem emitowany na antenie Polsatu Sport!
Już za niespełna dwadzieścia minut siatkarki BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała rozpoczną zmagania w ramach 20. kolejki TAURON Ligi. W poniedziałkowy wieczór na podopieczne Bartłomieja Piekarczyka czeka jednak trudne zadanie - ich rywalem będzie bowiem aktualny wicelider, E.Leclerc MOYA Radomka Radom. Czy bielszczanki będą w stanie sprawić niespodziankę na ciężkim terenie? Co warte jest podkreślenia, ewentualne zwycięstwo pozwoli przyjezdnym powrócić do czołowej szóstki w tabeli!