Aktualności

31 października 2018
Zmarł Edward Zątek...

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Edwarda Zątka (na środku w dolnym rzędzie).

Edward Zątek był Dyrektorem Handlowym Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej, która w latach 70-tych otoczyła swoją opieką Bialski Klub Sportowy „Stal”. Wówczas powołano nowy sztab ludzi opiekujących się sekcją siatkówki. Członkiem tego sztabu był m.in. Edward Zątek. Wsparcie FSM szybko przyniosło sukcesy sportowe. W 1974 r. bielskie siatkarki awansowały do II ligi, a dwa lata później po blisko 20-letniej przerwie wróciły do siatkarskiej elity. W 1975 r. do klubu dołączył trener Jerzy Matlak, który namówił do gry w barwach BKS jedną z największych gwiazd polskiej siatkówki Elżbietę Ostojską. Wszystko to sprawiło, że w 1979 r. bielszczanki wywalczyły Puchar Polski, co było wówczas największym sukcesem bialskiego klubu.


Nie byłoby to możliwe bez wsparcia FSM i ludzi takich jak Śp. Edward Zątek, który w bialskim klubie pełnił wówczas rolę Wiceprezesa Zarządu ds. Siatkówki. „ Muszę przyznać, że Śp. Edward Zątek zawsze całym sercem był za bielskimi siatkarkami i miał z nimi bardzo dobry kontakt” - wspomina Honorowy Prezes BKS Stal – Czesław Świstak.
 

Pogrzeb Śp. Edwarda Zątka odbędzie się w najbliższą sobotę 3 listopada o godz. 13:00 w Parafii NMP Królowej Świata w Bielsku-Białej (Cygański Las).


Cześć Jego pamięci!

 

wróc do listy

patroni medialni