Aktualności

05 października 2018
Wygrana z gospodyniami w Poczdamie!
W pierwszym spotkaniu dnia turecki Turk Hava Yollari Istanbul przegrał ze słoweńskim GEN-I Volley Nova Gorica 1:3. Turczynki zaskoczyły rywalki tylko w pierwszym secie. Później już zdecydowaną przewagę zyskały siatkarki ze Słowenii, które zapisały na swoim koncie pierwsze turniejowe zwycięstwo.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała - SC Potsdam 3:1 (25:21, 21:25, 25:17, 25:23)

BKS PROFI CREDIT: Nowicka, Różański, Herelova, Mucha, Jagodzińska, Świrad, Maj-Erwardt (libero) oraz Kostera


W drugim meczu dnia BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała zmierzył się z gospodyniami zawodów SC Potsdam. W zespole przeciwnika zagrała dobrze znana w Bielsku-Białej Nia Grant, która reprezentowała barwy naszego klubu w poprzednim sezonie. Warto również dodać, że drugim trenerem SC Potsdam jest były statystyk bialskiego klubu Łukasz Marciniak.

W pierwszym secie górą były bielszczanki, które wytrzymały początkowy napór Niemek (6:12) i w miarę upływu czasu grały coraz lepiej. Od stanu 14:17 podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka zdobyły pięć punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 19:17. Zaskoczone takim obrotem sprawy gospodynie nie otrząsnęły się już do końca tego seta i przegrały 21:25.

W drugiej partii zawodniczki z Poczdamu zagrały już bardziej skoncentrowane. Na początku tej odsłony meczu wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do samego końca. Przewaga Niemek była wyraźna o czym świadczyć może wynik 21:14. W końcówce bielskie siatkarki odrobiły kilka punktów, ale ostatecznie przegrały 21:25.

Trzeci set to już dominacja bielszczanek, które systematycznie powiększały przewagę: 8:2, 12:4, 16:7, 18:8, 20:9, 22:11. Końcową fazę seta (6:3) wygrały co prawda gospodynie, ale to BKS PROFI CREDIT cieszył się z wygrania trzeciej partii.

W czwartej odsłonie meczu do połowy seta minimalnie lepiej radziły sobie siatkarki SC Potsdam. Jednak od stanu 13:15 bielszczanki przejęły inicjatywę, doprowadziły do remisu, a następnie wyszły na prowadzenie 20:18. Dwie akcje później był już remis, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowały Polki, które wygrały 25:23 i cały mecz 3:1.

Jutro drugi dzień zmagań. BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała zmierzy się z GEN-I Volley Nova Gorica o godz. 17:30.

Szczegółowe wyniki każdego dnia i turniejową tabelę znajdziecie TUTAJ
wróc do listy

patroni medialni