Aktualności

01 października 2019
Wygrana w sparingu z SMS PZPS Szczyrk
BKS Stal Bielsko-Biała - SMS PZPS Szczyrk 3:1 (19:25, 25:20, 25:16, 25:20), dodatkowy set 21:25.

BKS Stal: Różański, Kowalczyk, Kossanyiova, Świrad, Moskwa, Smidova, Drabek (libero) oraz Wellna, Dąbrowska, Krajewska, DeHoog.

Za BKS Stal kolejny sparing w okresie przygotowawczym. Tym razem bielszczanki zagrały z SMS PZPS Szczyrk i po raz drugi w tym sezonie mogły się cieszyć ze zwycięstwa. Trener Bartłomiej Piekarczyk w tym test meczu dał szansę wszystkim swoim zawodniczkom oprócz Eweliny Janickiej, która dochodzi do siebie po kontuzji i póki co jeszcze nie jest do dyspozycji trenera. Świetny mecz rozegrała Martyna Świrad, która zdobyła aż 16 punktów, co jak na środkową jest wynikiem fantastycznym. Popularna "Panda" nie tylko atakowała ze skutecznością 56 %, ale także świetnie blokowała (3 punkty) i zagrywała (3 asy). 16 oczek zdobyła również Magdalena Kowalczyk, ale aż 15 z nich padło łupem bielszczanek po atakach naszej atakującej.
W pierwszym secie dość nieoczekiwanie przewagę osiągnęły młode zawodniczki ze Szczyrku. Bielszczanki próbowały odrabiać straty, ale na niewiele się to zdało i premierowa odsłona meczu padła łupem gospodyń. W drugiej partii zespół trenera Piekarczyka poukładał swoją grę i systematycznie powiększał przewagę. W końcówce zespołowi ze Szczyrku udało się odrobić kilka punktów, ale seta wygrały bielszczanki 25:20. W trzeciej odsłonie meczu przewaga BKS Stal nie ulegała już wątpliwości. Przyjezdne prowadziły 8:5, 16:12, 21:13, a całą partię wygrały 25:16. Czwarty set był nieco bardziej zacięty, ale w końcówce wyszło większe doświadczenie bielszczanek, które wygrały 25:20 i cały mecz 3:1.
Z dziennikarskiego obowiązku odnotujmy jeszcze, że w dodatkowym secie mimo prowadzenia w końcówce bielszczanki przegrały 21:25.

Bartłomiej Piekarczyk (trener BKS Stal): Zespół ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku ma w swoich szeregach najbardziej utalentowaną młodzież w kraju, której część już niebawem będziemy pewnie mogli oglądać w Lidze Siatkówki Kobiet. Zawsze warto się z takimi drużynami zmierzyć, bo te dziewczyny nie odstają od zawodniczek, które grają w lidze. Nasz klub jest tego przecież dobrym przykładem, bo w naszym składzie mamy sporo dziewczyn, które przewinęły się przez SMS. To pokazuje, że szkolenie w SMS PZPS Szczyrk ma sens! Dzisiejszy mecz zaczęliśmy trochę za spokojnie i potem ciężko było odrobić straty. W kolejnych odsłonach próbowaliśmy narzucić swój styl i to przyniosło efekt w postaci zwycięstwa. Wiemy nad czym pracować i mamy spory materiał do analizy i przemyśleń.
wróc do listy

patroni medialni