Aktualności

01 listopada 2018
Wspominamy tych, którzy odeszli

1 listopada to zwykle czas zadumy i wspomnień tych, którzy nas opuścili.

Dziś, podobnie jak co roku, większość z nas odwiedzi cmentarze, by zapalić znicz i powspominać osoby nam bliskie, których nie ma już z nami. Podobnie jest w naszym klubie, który traktujemy nie tylko jako miejsce pracy, a ludzi w nich pracujących jako tylko współpracowników. Dla nas klub to namiastka domu, a koledzy i koleżanki z pracy to jedna wielka czerwono-żółto-zielona rodzina. Nic więc dziwnego, że gdy ktoś tę rodzinę opuszcza smucimy się i wspominamy... A że nasza klubowa rodzina jest wielka, to niestety co jakiś czas żegnamy kogoś, kto odcisnął swoje piętno na Bialskim Klubie Sportowym...

Przez ostatni rok odeszło od nas wiele osób, w żyłach których płynęła czerwono-żółto-zielona krew.

Wczoraj informowaliśmy o śmierci Edwarda Zątka, który był Dyrektorem Handlowym Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej i Wiceprezesem BKS „Stal” ds. Siatkówki.

Na początku października dotarła do nas informacja o śmierci Antonio Fabbriego, który był Członkiem Honorowym Bialskiego Klubu Sportowego, a także Członkiem Zarządu Klubu i Wiceprezesem ds. Marketingu.

W czerwcu żegnaliśmy Jacka Wiercigrocha, byłego zawodnika BKS Stal, z którym zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów w 1980 roku, a także Józefa Klimczoka – byłego bramkarza i Członka Honorowego BKS Stal.

 

Czerwiec to także miesiąc śmierci Andrzeja Biskupa, który z Bialskim Klubem Sportowym „Stal” związany był niemal przez całe życie. Był wychowankiem bialskiego klubu, czołowym zawodnikiem pierwszej drużyny piłkarskiej w latach 60-tych, a także trenerem drużyny juniorów i asystentem trenera seniorów w latach 1978-1982. Następnie objął funkcję sekretarza klubu a od 1994 roku był zastępcą dyrektora BKS Stal i członkiem Zarządu Klubu kilku kadencji. Za swoją pracę otrzymywał wiele nagród i wyróżnień, spośród których najbardziej prestiżowymi były Złota Honorowa Odznaka Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Złota Honorowa Odznaka Polskiego Związku Piłki Nożnej. Był także Członkiem Honorowym BKS „Stal”.

W lutym zmarł Antoni Drzewiecki będący akcjonariuszem Bialskiego Klubu Sportowego S.A. i delegatem sekcji piłki siatkowej na Walne Zebranie Delegatów Bialskiego Klubu Sportowego "Stal". W 2012 roku został odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużonego dla bialskiego klubu. Bardzo aktywnie uczestniczył w życiu Beskidzkiej Rady Olimpijskiej.


W grudniu 2017 roku otrzymaliśmy informację o śmierci Marii Malarz – byłej siatkarki BKS Stal z lat 60-tych i 70-tych. Po zakończeniu kariery sportowej pani Maria nie rozstała się z siatkówką, a strój sportowy zamieniła na gwizdek zostając sędzią siatkówki.

W listopadzie zeszłego roku pożegnaliśmy Ludwika Hejnego - wielkiego przyjaciela bialskiego klubu i częstego gościa na meczach siatkarek BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Był także pierwszym Przewodniczącym Rady Nadzorczej utworzonej w 2011 Spółki Akcyjnej Bialskiego Klubu Sportowego.
 

wróc do listy

patroni medialni