Aktualności

01 listopada 2019
Wspominamy tych, którzy odeszli
W tym roku czerwono-żółto-zielone środowisko żegnało m.in. Eugeniusza Kulikabyłego zawodnika, trenera i działacza Bialskiego Klubu Sportowego Stal. Eugeniusz Kulik w BKS rozegrał łącznie 14 sezonów, a z roli piłkarza, którego grę kibice w Bielsku-Białej oklaskiwali z największym podziwem błyskawicznie przeobraził się w szkoleniowca. Zaczął od pracy z młodzieżą i zbudował drużynę, która w sezonie 1979/1980 sięgnęła po wicemistrzostwem Polski juniorów. Następnie jeszcze jako grający trener w sezonie 1980/1981 wprowadził BKS Stal do II ligi i z marszu, ale już tylko w roli trenera w sezonie 1981/1982, walczył o awans do ekstraklasy. Tym razem zabrakło 1 punktu i mistrzostwo II ligi zdobył GKS Katowice. Przez lata był też Członkiem Zarządu BKS Stal, a także Członkiem Honorowym bialskiego klubu.

W sierpniu żegnaliśmy Mieczysława Kraszkiewicza, który przez wiele lat był związany z BKS Stal Bielsko-Biała na różnych stanowiskach. Kraszkiewicz w 1968 roku pełnił także funkcję I szkoleniowca drużyny piłkarskiej bialskiej Stali, która wówczas występowała w śląskiej lidze okręgowej.

W poprzednich latach odeszli m.in. Edward Zątek - były Wiceprezes BKS „Stal” ds. Siatkówki, Antonio Fabbri - Członek Honorowy Bialskiego Klubu Sportowego, a także Członek Zarządu Klubu i Wiceprezes ds. Marketingu,  Jacek Wiercigroch, były zawodnik BKS Stal, Józef Klimczok – były bramkarz i Członek Honorowy BKS Stal, Andrzej Biskup, który z Bialskim Klubem Sportowym „Stal” związany był niemal przez całe życie, pełniąc w nim różne funkcje, Antoni Drzewiecki będący akcjonariuszem Bialskiego Klubu Sportowego S.A. i delegatem sekcji piłki siatkowej na Walne Zebranie Delegatów Bialskiego Klubu Sportowego "Stal", Maria Malarz – była siatkarka BKS Stal z lat 60-tych i 70-tych, Ludwik Hejny - wielki przyjaciel bialskiego klubu, pierwszy Przewodniczący Rady Nadzorczej, Maria Zielińska - była siatkarka BKS Stal w latach 1955-1958, Bolesław Rymarczyk - były zawodnik BKS Stal, długoletni trener zespołów młodzieżowych i II drużyny bialskiej Stali, dr Sławomir Wojtulewski, lekarz, publicysta i działacz sportowy związany m.in. z Jagiellonią Białystok, BKS Stal Bielsko-Biała, Bielskimi Orłami. Był prezesem Beskidzkiej Rady Olimpijskiej, Dorota Surma - była wieloletnia pracownica naszego klubu, Marek Kukla – były piłkarz bialskiej Stali, który występował w barwach bialskiego klubu w latach 19983-1992…


Dziś myślami jesteśmy także ze Śp. Ryszardem Wiklikiem – Prezesem BKS Stal Bielsko-Biała, który zmarł nagle w siedzibie klubu podczas sprawowania swojej funkcji 6 października 2014 roku… Pamiętamy także o Agacie Mróz-Olszewskiej – byłej zawodniczce BKS Stal, z którym zdobyła Mistrzostwo Polski, dwukrotnej złotej medalistce Mistrzostw Europy z reprezentacją Polski, która odeszła w 2008 roku.

W naszej pamięci są także inni, którzy przez te 97 lat historii klubu byli jego częścią. To dzięki nim Bialski Klub Sportowy ma tak bogatą, pełną sukcesów historię!

Cześć Ich Pamięci!!!
wróc do listy

patroni medialni