27 września 2019
Świetny mecz w Dreźnie i minimalna porażka!
BKS Stal Bielsko-Biała - Dresdner SC 2:3 (25:23, 19:25, 25:18, 18:25, 8:15)

BKS Stal: Różański, Kossanyiova, DeHoog, Świrad, Moskwa, Smidova, Drabek (libero) oraz Dąbrowska, Kowalczyk, Wellna, Krajewska.

Kilka dni temu siatkarki Dresdner SC wygrały silnie obsadzony turniej Amica Cup w Szamotułach. Niemki w pokonanym polu zostawiły ŁKS Commercecon Łódź, drużynę ze Stuttgartu oraz Grupę Azoty Chemik Police i po raz trzeci wygrały turniej w Szamotułach. Kilka dni wcześniej bielszczanki przegrały zarówno z łodziankami jak i policzankami. Wynik BKS Stal osiągnięty w Dreźnie pokazuje, że zespół z Bielska-Białej im bliżej ligi jest w lepszej formie. Mecz z Dresdner SC był bardzo wyrównany, a o zwycięzcy zadecydować musiał tiebreak.

W pierwszej partii minimalne lepsze były podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka, które w końcówce partii zachowały więcej zimnej krwi. W drugim secie lepiej spisywały się gospodynie, które po 24 minutach gry doprowadziły do remisu. Trzecia partia znów jednak należała do bielszczanek. W niej grała już Magdalena Kowalczyk, która zastąpiła Carly DeHoog i spisała się znakomicie! W sumie bielska atakująca zdobyła 14 punktów (w tym dwa z zagrywki). Efektem m.in dobrej gry Magdy i najlepszej w bielskim zespole Olivii Różański (19 punktów w całym meczu) bielszczanki wygrały 25:18. Takim samym wynikiem zakończyła się czwarta partia, choć tym razem ze zwycięstwa cieszyły się Niemki. W decydującej piątej odsłonie meczu gospodynie wygrały 15:8 i przez to cały mecz 3:2. Bielski zespół pokazał się jednak z bardzo dobrej strony, a i sam mecz mógł się podobać.

Kolejną dobrą wiadomością w ten piątkowy wieczór jest powrót do gry kapitana czerwono-żółto-zielonych - Kornelii Moskwy. Nela zagrała całe spotkanie i zdobyła 6 punktów (3 zagrywką, 2 atakiem i 1 blokiem).

Do startu Ligi Siatkówki Kobiet bielszczanki rozegrają jeszcze dwa sparingi: z SMS PZPS Szczyrk oraz DPD Legionovią Legionowo.