Aktualności

02 marca 2018
Sportowo i bezpiecznie z Profi Credit
Kolejne  spotkanie  w  ramach  drugiej  edycji  „Bezpiecznie  z  Profi Credit” odbyło się w Szkole Podstawowej nr 10  w Bielsku-Białej. Było  to już jedenaste z dwudziestu spotkań zaplanowanych w tym sezonie.  „Bezpiecznie z Profi Credit” to  projekt skierowany  do szkół podstawowych, mający na celu zaznajomienie najmłodszych z zasadami: bezpiecznego poruszania się po drodze, właściwego zachowania się w trakcie imprez masowych a także fair-play.  Ekspertami akcji są  między  innymi  policjanci,  pracownicy  Wojewódzkiego  Ośrodka  Ruchu  Drogowego  oraz  siatkarki z drużyny BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Do tej pory w drugiej odsłonie „Bezpiecznie z  Profi Credit” wzięło łącznie udział już ponad 2 tysiące dzieci.
–  Reakcje  najmłodszych  na  przekazywane  w  trakcie  spotkań  informacje  utwierdzają  nas w przekonaniu, że projekt,  którego się podjęliśmy  ma sens –  mówi Jarosław Czulak, Dyrektor Działu Marketingu  Profi  Credit.  –  Dzieci  nie  tylko  z  zainteresowaniem  słuchają  naszych  prelegentów,  lecz także  chętnie  zadają  pytania  i  aktywnie  uczestniczą  w  spotkaniach.  Niekiedy  widać  również  na  ich twarzach zdziwienie, jak choćby wtedy gdy dowiadują się, że policja jest jedynie organem doradczym w trakcie meczów siatkarskich, a nad bezpieczeństwem imprezy czuwa służba ochrony. Nauczyciele podkreślają, że to ważne informacje, których najmłodsi zwykle nie są świadomi – dodaje.
W trakcie spotkania w Szkole Podstawowej nr  10 w Bielsku-Białej uczniowie ze skupieniem słuchali ekspertów „Bezpiecznie z Profi Credit”. Szczególną uwagę wzbudziły porady podkomisarza Radosława Kolasy  z  Komendy  Wojewódzkiej  Policji  w  Katowicach,  dotyczące  właściwego  zachowania  się
w trakcie  imprez masowych. Co zrobić podczas zagrożenia w hali?  Dlaczego nie wolno wchodzić na obiekt sportowy z parasolem czy aparatem fotograficznym? Dlaczego istotne są ciągi komunikacyjne? Między innymi na takie pytania odpowiadał doświadczony policjant.
W  drugiej  części  spotkania  dzieci  uczęszczające  do  bielskiej  podstawówki  miały  okazję  poznać zawodniczki BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Emilia Mucha oraz Olivia Różański chętnie rozmawiały z najmłodszymi, rozdawały  autografy  i  pozowały  do  zdjęć.  Pod  koniec  spotkania  siatkarki  wzięły  udział  w  zajęciach treningowych  a  następnie  rozegrały  mecz  sparingowy,  po  którym  każdy  uczeń  otrzymał  ulotkę z zasadami bezpiecznego poruszania się w obrębie drogi oraz opaski odblaskowe.
Druga odsłona akcji „Bezpiecznie z Profi Credit” rozpoczęła się w październiku 2017 roku, a jej koniec przewidziano  na  maj  2018  roku.  Dotychczas  prelegenci  wraz  z siatkarkami  gościli  już w 11 podstawówkach,  a  w  nadchodzących  miesiącach  odwiedzą  jeszcze  9. 
wróc do listy

patroni medialni