Aktualności

09 stycznia 2019
Puchar Polski nie dla nas...
Zdjęcie pochodzi z 2009 roku, kiedy to bielski zespół w Finale Pucharu Polski pokonał Muszyniankę Muszyna. Był to ostatni Puchar Polski wywalczony przez bielskie siatkarki, a liczba trofeów w tych rozgrywkach zatrzymała się na ósemce (wliczając Puchar Polski GKKF z 1955 roku). Niestety w tym roku liczba ta się nie powiększy, bowiem BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała nie będzie dane wystąpić w rywalizacji o Puchar naszego kraju.

Wszystko przez zmianę zasad rozgrywania Pucharu Polski oraz słabszą postawę bielskiego zespołu w połowie pierwszej rundy Ligi Siatkówki Kobiet. Od tego sezonu bowiem w rozgrywkach Pucharu Polski wystąpić może najlepsza szóstka LSK po pierwszej rundzie oraz dwie ekipy z niższych lig wyłonione drogą eliminacji. Dla zespołów LSK, które po pierwszej rundzie zajęły miejsca od 7-12, rozgrywki Pucharu Polski zakończyły się praktycznie bez możliwości wzięcia w nich udziału...

Szkoda, że w sezonie 2018/2019 nasza przygoda z Pucharem Polski skończyła się zanim tak naprawdę się zaczęła, tym bardziej, że klub z Bielska-Białej jest najbardziej utytułowanym klubem w historii tych rozgrywek (8 trofeów oraz łącznie 20 miejsc na podium). Trudno mieć jednak pretensje do systemu rozgrywek, który znany był przecież już na początku sezonu. Szkoda, że słabszy okres bielskiej drużyny i przegrane sześć spotkań z rzędu nie tylko rzutują na tabelę LSK, ale także wyeliminowały nas z Pucharu Polski.

W tym roku o Puchar Polski powalczą więc: Chemik Police, Developres SkyRes Rzeszów, ŁKS Commercecon Łódź, Grot Budowlani Łódź, Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz, DPD Legionovia Legionowo oraz pierwszoligowe 7R Solna Wieliczka i Wisła Warszawa. Wczoraj odbyło się losowanie par cwierćfinałowych: Chemik Police zagra z Bannkiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz, Grot Budowlani Łódź z DPD Legionovią, Wisła Warszawa z ŁKS Commercecon a 7R Solna Wieliczka z Developresem SkyRes Rzeszów. Turniej finałowy odbędzie się w dniach 9-10 marca w Nysie.
wróc do listy

patroni medialni