Aktualności

09 stycznia 2019
Pomóżmy Brunowi stanąć na nogi!
Drodzy Kibice! Droga Siatkarska Rodzino!

Pamiętacie Kubę Kreboka, który jeszcze kilka lat temu pracował w bielskiej drużynie w roli statystyka i drugiego trenera (m.in. mistrzostwo Polski w 2010 r.). Teraz Kuba potrzebuje naszej pomocy. Jego synek - Bruno (wnuk doskonale Wam znanego trenera Wiktora Kreboka), który urodził się niecały rok temu ma wrodzoną lewostronną hemimelię strzałkową (brak kości strzałkowej) i podejrzenie amelii strzałkowej w prawej nodze (wykształcona część kości) oraz przodowygięcie obu piszczeli. Kości piszczelowe są skrócone, a gdy będzie nastolatkiem, będą prawdopodobnie o 8 cm krótsze niż być powinny!

„Bruno już pewnie zacząłby chodzić, gdyby tylko jego nóżki były zdrowie... Łapie się mebli, próbuje stać i nie rozumie, dlaczego kolejny raz upada. Nam, jego rodzicom, żal ściska serca bo wiemy, że jeśli nie zdążymy z ratunkiem, Bruna czeka amputacja!” – piszą Kuba i Sabina, mama Bruna.
 

Jest jednak szansa, by to wszystko naprawić i by Bruno rozwijał się tak, jak inne dzieci. Jedynym rozwiązaniem jest skomplikowana operacja połączona ze żmudną rehabilitacją. Jest o co walczyć, ponieważ ta walka może dać Brunowi normalne życie i zdrowe nogi. Podstawowym warunkiem jest jednak zebranie 900 tysięcy złotych na operację, której podejmie się doktor Dror Paley, ten sam, który pomógł Natalii Romaniak. Kilka tygodni temu podczas meczu BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała zbieraliśmy pieniądze dla Natalii. Cała akcja związana z Natalią zakończyła się podwójnym sukcesem, bo nie tylko udało się zebrać wymaganą kwotę, ale również operacja zakończyła się powodzeniem. Teraz mamy nadzieję, że podobnie będzie w przypadku Bruna!

Kwota do zebrania jest ogromna, ale jesteśmy pewni, że się uda! Potem już "tylko" operacja, rehabilitacja i Bruno będzie mógł stanąć na nogi! Wierzymy w siłę naszej wspólnej Siatkarskiej Rodziny! Wierzymy, że po raz kolejny udowodnimy, że nie ma dla nas wszystkich rzeczy niemożliwych!

Pomóc można na różne sposoby:

1. wpłacając pieniądze poprzez fundację SiePomaga, gdzie znajdziecie również więcej informacji o Brunie: https://www.siepomaga.pl/bruno-krebok

2. przekazując swój 1 % podatku. Wystarczy w PIT wpisać KRS: 0000037904. Cel szczegółowy to 34208 Krebok Bruno. Prośba o zaznaczenie pola „wyrażam zgodę” .

3. Udostępniając tę informacje swoim znajomym!

Rodzina Kreboków zrobiła już wiele dla bielskiej i polskiej siatkówki! Teraz mamy okazję się jej odwdzięczyć! Działamy!
wróc do listy

patroni medialni