Aktualności

04 czerwca 2018
Paulina Maj-Erwardt nową siatkarką BKS PROFI CREDIT!

Od kilku lat klub z Bielska-Białej zaskakuje swoich kibiców transferami siatkarek, które wracają do Bielska-Białej po co najmniej kilku latach przerwy. Z najświeższych przykładów warto wspomnieć Aleksandrę Jagieło, Joannę Staniuchę-Szczurek czy wcześniej Małgorzatę Lis, Karolinę Ciaszkiewicz-Lach czy Natalię Bamber-Laskowską. Nie inaczej będzie i w tym roku, bowiem kontrakt z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała podpisała Paulina Maj-Erwardt.

- Bardzo mi miło, że po tylu latach wracam do klubu, w którym tak naprawdę zaczynałam seniorską przygodę z siatkówką. Cieszę się, że znów będę bronić barw bialskiego klubu i cieszyć kibiców swoją, mam nadzieję dobrą grą. Mam nadzieję, że stworzymy dobry zespół i wspólnie z kibicami będziemy się bawić siatkówką. To taki mój mały cel, aby poprzez moją grę przekazywać fanom pozytywne emocje. Uwielbiam to miasto i myślę, że gdyby nie było tak daleko od mojej rodziny to bym tu zamieszkała. Mam tutaj wielu przyjaciół, więc tym bardziej się cieszę, że będę mogła znów grać w Bielsku-Białej – mówi nowa bielska libero.

Paulina Maj-Erwardt to 31-letnia zawodniczka, która urodziła się w Złotowie, gdzie też stawiała swoje pierwsze siatkarskie kroki w tamtejszej Sparcie. W roku 2003 przeniosła się do SMS PZPS Sosnowiec, po którym znalazła zatrudnienie w BKS Aluprof Bielsko-Biała. W bialskim klubie występowała przez trzy sezony (2005-2008) zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski. W kolejnych dwóch sezonach reprezentowała barwy Nafty-Gaz Piła (również brąz w Mistrzostwach naszego kraju). W latach 2010-2012 grała w Atomie Treflu Sopot, z którym zdobyła srebrny i złoty medal Mistrzostw Polski. Znad morza Maj-Erwardt przeniosła się w góry i przez trzy kolejne sezony cieszyła swoją grą kibiców klubu z Muszyny zdobywając w tym czasie dwa brązowe medale Mistrzostw Polski i swój jedyny triumf w europejskich pucharach, a więc Puchar CEV. Swój drugi i zarazem ostatni tytuł Mistrzyni Polski popularna „Maja” zdobyła w sezonie 2015/2016 reprezentując barwy Chemika Police. W sezonie 2016/2017 reprezentowała z kolei klub Grot Budowlani Łódź, z którym sięgnęła po wicemistrzostwo naszego kraju. Przed sezonem 2017/2018 postanowiła zrobić sobie roczną przerwę, po której wraca do gry i to w BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała!
W medalowej kolekcji Pauliny Maj-Erwardt jest brąz Mistrzostw Europy wywalczony w 2009 roku z reprezentacją Polski, a także brązowy medal Uniwersjady (2009 rok). Niewątpliwym osiągnięciem nowej libero BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała jest także fakt, że w reprezentacji Polski wystąpiła ponad 100 razy (108)!


Bartłomiej Piekarczyk (trener BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała): Paulina to jedna z najlepszych zawodniczek na tej pozycji. Jestem przekonany, że swoim doświadczeniem bardzo pomoże młodszym koleżankom, które będą miały się od kogo uczyć. Cieszę się, że zdecydowała się reprezentować BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała!


Paulinę witamy ponownie na starych śmieciach i życzymy powodzenia!


foto: siatka.org

wróc do listy

patroni medialni