Aktualności

08 stycznia 2020
Nieudany rewanż
W pierwszym meczu w 2020 roku siatkarki bialskiej Stali musiały uznać wyższość rywalek z Piły.

BKS Stal Bielsko-Biała – Enea PTPS Piła 1:3 (25:21, 21:25, 25:27, 22:25)

MVP:
Paula Słonecka (Enea PTPS Piła)

BKS Stal: Krajewska, Różański, Świrad, Kowalczyk, Kossanyiova, Moskwa, Drabek (libero) oraz Dąbrowska, Wellna, DeHoog

Enea PTPS Piła: Słonecka, Bednarek, Ponikowska, Kazała, Urban, Kucharska, Saad (libero) oraz Gawlak, Szubert i Pawłowska (libero)

W meczu z Eneą PTPS zabrakło Alicii Ogoms, która wraz z reprezentacją Kanady walczy o awans do igrzysk olimpijskich. Bielszczanki przystąpiły jednak do środowego spotkania z żądzą rewanżu za ostatnią porażkę z ekipą z Piły 0:3 i I set dał cień nadziei, iż to uda się ziścić. Gospodynie wytrzymały dość trudny okres, gdy po serii pilanek przy zagrywkach Sylwii Kucharskiej przegrywały 9:11. W kolejnych fragmentach tej partii zawodniczki BKS-u przejęły jednak inicjatywę, której nie oddały do końca. Cenne "łupy" punktowe zanotowała Olivia Różański i to jej atak po bloku dał wygraną bialskiej Stali w I secie.

Początek kolejnej odsłony toczył się w wyrównanym tempie. Po zagraniu w taśmę przez Aleksandrę Kazałę BKS prowadził 6:4, lecz później pilanki odnalazły właściwą dyspozycję. Przy stanie 15:17 o czas poprosił trener Piekarczyk. Bielszczanki zdołały doprowadzić do wyrównania (18:18), dzięki skutecznemu bloku Kornelii Moskwy i precyzyjnemu ataku Andrei Kossanyiovej. Niestety, w końcówce zawodniczki bialskiej Stali popełniały dość proste błędy, które były konsekwencją przegranej w drugim secie.

Do najbardziej emocjonujących i zaciętych należy zaliczyć partię numer 3. Gra toczyła się wedle zasady "punkt za punktem", choć pod koniec seta to pilanki dyktowały warunki gry. BKS odrobił jednak straty przy stanie 22:22, lecz po kolejne dwa punkty sięgnęły siatkarki z Piły. Trzeci set został jednak rozstrzygnięty na przewagi. Duża w tym zasługa dobrych ataków O.Różański, lecz finalnie więcej zimnej krwi okazały się mieć zawodniczki Enea PTPS-u. Przy czwartej piłce setowej dla przyjezdnych pomyliła się Kossanyiova i to przyjezdne cieszyły się z wygranej w kolejnym secie.

Pilanki nie odpuściły i na swoją stronę przechyliły także wygraną w piątej, jak się okazało, ostatniej partii meczu oraz w całym spotkaniu. Skutecznie punktowała po stronie przyjezdnych Paula Słonecka, do której ostatecznie powędrowała statuetka MVP. Najwięcej punktów na parkiecie zdobyła jednak siatkarka BKS-u, O.Różański (25). Rok 2020 nie zaczął się więc po myśli BKS Stal Bielsko-Biała. Mamy jednak nadzieję, iż będą to tylko złe dobrego początki, bo to, że w tym zespole drzemie spory potencjał kibice bialskiej Stal z pewnością wiedzą.