Aktualności

14 stycznia 2020
Nicole Edelman w BKS Stal Bielsko-Biała!
Po opuszczeniu drużyny przez Pavlę Smidovą w bialskim klubie trwały poszukiwania nowej rozgrywającej. Zadanie to do najłatwiejszych nie należało ze względu na fakt, że sezon trwa w najlepsze, a wolnych zawodniczek na tej pozycji brakuje. Poszukiwania trwały kilka tygodni, ale wreszcie się udało. Do bielskiej drużyny dołączyła mierząca 185 cm wzrostu Nicole Edelman.

25-letnia amerykańska rozgrywająca ostatnie kilka miesięcy spędziła w drużynie Mistrza Polski – ŁKS Commercecon Łódź. Wcześniej w latach 2012-2015 reprezentowała barwy Uniwersytetu Colorado, który kończyła będąc jedną z najlepszych rozgrywających w historii uczelni. – Mój tata był siatkarzem i grał nawet w Hiszpanii. Ja początkowo, gdy byłam mała, grałam w piłkę nożną i uprawiałam gimnastykę. Jednak, kiedy spróbowałam siatkówki, stwierdziłam, że to jest to, co chcę robić – mówi Nicole Edelman.

W 2013 roku została powołana do juniorskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych i wystąpiła w Mistrzostwach Świata Juniorek w Czechach. Europa najwyraźniej spodobała się Nicole, która od 2016 roku występuje już w klubach na Starym Kontynencie. Pierwszy rok spędziła w Szwajcarii w klubie Volleyball Franches-Montagnes. W sezonie 2017/18 grała w hiszpańskim May Deco VB Logroño, z którym zdobyła Puchar i Mistrzostwo Hiszpanii, zaś w poprzednim sezonie reprezentowała francuski klub Beziers Volley, z którym występowała w Lidze Mistrzyń. – Co roku zmieniałam nie tylko klub, ale także kraj w Europie. Zawsze szukam bowiem najlepszych rozwiązań i jestem otwarta na różne propozycje. Lubię poznawać nowe rzeczy, bo dzięki temu mogę się dowiedzieć więcej nie tylko o tych rzeczach, krajach czy kulturze, ale także o sobie samej – twierdzi Nicole Edelman.

Nowa rozgrywająca BKS Stal nie powinna mieć problemów z adaptacją w bialskim klubie. – Znamy się z Carly DeHoog i Alicią Ogoms, więc szybko nawiązałyśmy kontakt. W polskiej lidze w tym roku w Legionowie gra Juliette Fidon Le Bleu, z którą grałam w poprzednim sezonie w Beziers. Z ligi francuskiej znam także Julietę Lazcano (E.Leclerc Radomka Radom) oraz Natalię Valentin (Developres SkyRes Rzeszów) – mówi nabytek BKS Stal.

Nicole dzięki grze w ŁKS Commercecon zdążyła już zapoznać się z polską ligą i naszym krajem. – Bardzo polubiłam ŁKS i dawałam tam z siebie wszystko zarówno na treningach jak i podczas meczów. BKS szukał rozgrywającej więc, gdy pojawiła się propozycja ze strony klubu uznałam, że dla dobra mojej kariery i mojego rozwoju warto tę propozycję przyjąć. W Bielsku-Białej bardzo mi się podoba. To piękne miasto! – mówi Nicole Edelman.

Nicole witamy w BKS Stal Bielsko-Biała!
 
wróc do listy

patroni medialni