Aktualności

21 lutego 2020
Mecz otwarcia hali Akademii Techniczno-Humanistycznej [FOTO]
Wielkie wydarzenia, jakim niewątpliwie było otwarcie hali Akademii Techniczno-Humanistycznej, przyciągają wielu znakomitych ludzi. Tak właśnie było wczoraj, a znane osobistości pojawiły się nie tylko na trybunach, ale również na boisku. Po jednej stronie siatki stanęły zawodniczki BKS Stal Bielsko-Biała. Po drugiej "Złotka", a więc Mistrzynie Europy z lat 2003 i 2005 oraz Mistrzynie Polski z lat 2003-2016. W składzie "Złotek" tak wspaniałe siatkarki jak Aleksandra Jagieło, Katarzyna Anioł, Joanna Staniucha-Szczurek, Mariola Wojtowicz, Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Joanna Mirek, Magdalena Śliwa, Eleonora Dziękiewicz, Sylwia Pycia-Jarosz, Małgorzata Koczy (Lis) czy Agata Pura. Jeszcze kilka lat temu zespół złożony z tych siatkarek śmiało mógłby walczyć o medale Mistrzostw Polski. "Złotka" w czwartkowym meczu pokazały, że nie zapomniały, jak się gra w siatkówkę, a ich zagrania wzbudzały aplauz publiczności, która szczelnie wypełniła trybuny nowej hali. 

Mecz poprzedziło oficjalne, uroczyste otwarcie hali Akademii Techniczno-Humanistycznej. Zostały wręczone również pamiątkowe koszulki przedstawicielom firm i instytucji, które wsparły to ciekawe wydarzenie. Oprócz meczu siatkarskiego zgromadzona publiczność mogła podziwiać również występy gimnastyczek z SGA Bielsko-Biała.

Sam mecz na pewno mógł się podobać, bo dostarczył wielu emocji. Kibice znów mogli podziwiać w akcji wybitne polskie zawodniczki, które dzielnie stawiały czoła siatkarkom BKS Stal Bielsko-Biała. Mecz skończył się wygraną bielszczanek 2:0. W trzeciej partii obie drużyny grały już w wymieszanych składach.

Słowa uznania należą się również organizatorom tego przedsięwzięcia - Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Kto wie? Być może jeszcze kiedyś podobne mecze odbędą się w naszym mieście? Wydaje nam się, że to świetna inicjatywa...


wróc do listy

patroni medialni