Aktualności

01 sierpnia 2019
Łukasz Sasnal drugim trenerem BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała

Łukasz Sasnal to 22-letni trener, który, jak sam o sobie mówi, jest bielszczaninem z krwi i kości. Od samego początku jego życia było jasne, że będzie zajmował się siatkówką. Nic w tym jednak dziwnego, skoro jego babcią jest Elżbieta Leżoń-Ostojska – żyjąca legenda bialskiego klubu, która w BKS Stal w różnych rolach (siatkarka, kierownik drużyny, trener, pracownik klubu) pracowała prawie 30 lat. Była reprezentantką Polski, wraz z BKS Stal awansowała do ekstraklasy, zdobyła Puchar Polski w 1979 r., a jako trener brązowy medal w 1993 r.

- Z babcią jestem mocno zżyty. To ona mnie namówiła do rozpoczęcia przygody z siatkówką. Przez to, że babcia pracowała w bialskim klubie to od najmłodszych lat przychodziłem z nią do hali i na mecze. Cieszę się, że historia zatacza koło i będę mógł teraz pracować w BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Będzie to dla mnie duże wyzwanie, ale też okazja na zdobycie cennego doświadczenia – mówi nowy drugi trener bielskich siatkarek.
 

Swoją przygodę siatkówką rozpoczął w młodzieżowych drużynach BBTS Włókniarz Bielsko-Biała pod okiem byłego trenera BKS Stal – Wojciecha Bućko. Już w wieku juniora Łukasz odnalazł w sobie żyłkę to trenowania innych i prowadził grupy młodzieżowe (młodzicy/kadeci). Od półtorej roku był również obecny na treningach młodzieżowych drużyn BKS Stal, gdzie pomagał najpierw trenerowi Stanisławowi Guzakowi, a później Grzegorzowi Kosatce. Od dwóch lat Łukasz współpracuje z Kadrą Śląska i współorganizuje akcje szkoleniowe dla najmłodszych. Oprócz prowadzenia zajęć cały czas się dokształca. Zaliczył staż szkoleniowy w Volley Vero Monza i w kanadyjskim McMaster University. Jak sam mówi cały czas stara się gdzieś jeździć na różnego rodzaju konferencje, by być coraz lepszym w tym, co robi. Studiuje na AWF w Katowicach, wychowanie fizyczne a 24 lipca z powodzeniem obronił pracę licencjacką!

Andrzej Pyć – Prezes Bialskiego Klubu Sportowego S.A. - Łukasz Sasnal to kolejna osoba w sztabie szkoleniowym BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała, która pochodzi z naszego regionu. Zatrudnienie trenera Sasnala wpisuje się w naszą strategię, a więc promowanie osób młodych, zdolnych, ambitnych i pochodzących z naszych okolic. Chcemy przez to pokazać, że w naszym mieście i regionie drzemie spory potencjał ludzki. Mamy młody zespół. Wynik z poprzedniego sezonu, atmosfera w drużynie i bardzo dobry kontakt młodego sztabu z siatkarkami pokazały, że powierzenie zespołu młodemu trenerowi, jakim jest trener Bartłomiej Piekarczyk, było dobrą decyzją. Liczymy na to, że kolejna młoda osoba w sztabie znów będzie strzałem w dziesiątkę.

Łukasz witamy na pokładzie!

wróc do listy

patroni medialni