Aktualności

18 lutego 2020
Kadetki z brązowym medalem Mistrzostw Śląska!
W turnieju finałowym Mistrzostw Śląska kadetek bielszczanki wygrały trzy z czterech meczów. Pozwoliło im to na zajęcie trzeciego miejsca w zawodach premiowane awansem do rozgrywek ogólnopolskich.

Z uwagi na fakt, iż w turnieju finałowym udział wzięło aż sześć drużyn, finał odbył się w dwóch fazach. Najpierw w fazie grupowej BKS Stal rywalizacja toczyła się w halach zwycięzców turniejów półfinałowych, a więc w Bielsku-Białej i Dąbrowie Górniczej. Z kolei faza pucharowa i mecze o poszczególne miejsca odbyły się już w Dąbrowie Górniczej. 

W fazie grupowej bielszczanki nie miały sobie równych. Pierwszy mecz z MKS Zorza Wodzisław Śląski wygrały 3:0 i nie pozostawiły złudzeń, która drużyna jest lepsza. W drugim meczu pokonały MOSM Tychy 3:2 i z pierwszego miejsca awansowały do fazy pucharowej. W półfinale turnieju musiały zmierzyć się z gospodyniami MKS Dąbrowa Górnicza, który niespodziewanie uległ w swojej grupie MKS Dwójce Zawiercie. Faworytki z Dąbrowy Górniczej okazały się lepsze od zespołu trenera Pawła Wrzeszcza, co oznaczało, że BKS Stal Bielsko-Biała zagra o medale brązowe. Wygrana w drugim półfinale zawiercianek nad zespołem z Wodzisławia Śląskiego sprawił, że w spotkaniu o brąz bielszczanki po raz drugi w ciągu kilku dni musiały zagrać z MKS Zorza Wodzisław Śląski i po raz drugi były zdecydowanie lepsze. Zwycięstwo 3:0 pozwoliło im cieszyć się z brązowych medali Mistrzostw Śląska!

Skład BKS Stal Bielsko-Biała: Paulina Henek, Iwona Susałko, Joanna Marek, Malwina Kujon, Julia Florysiak, Aleksandra Wójtowicz, Anna Marek, Julia Bielska, Julia Fiter, Sara Wagner, Gabriela Jabłońska, Julita Kostka, Klaudia Lisińska, Angelika Kajkowska, Marcelina Król, Martyna Staniek.

Paweł Wrzeszcz (trener BKS Stal): Można powiedzieć, że osiągnęliśmy maks maksów! Dziewczyny wykonały 100 % planów techniczno-taktycznych. Praca, którą wykonaliśmy od początku tego sezonu dała nam ten sukces. Przejmowałem ten zespół trochę rozbity, ale z tygodnia na tydzień do drużyny wracała wola walki i radość z treningów i gry. Co ciekawe nawet ludzie z innych drużyn zwracali uwagę na to, że w tej drużynie jest życie, że panuje w niej świetna atmosfera, a dziewczyny cieszą się grą. Trzeba przyznać, że mieliśmy trochę szczęścia w losowaniu grup finałowych, jednak nasza dobra gra dała nam awans i możliwość gry o medale. Udało się zdobyć brązowy i jesteśmy z tego powodu szczęśliwi. Można powiedzieć, że to pełnia sukcesu! Do tego awansowaliśmy do zawodów ogólnopolskich i zamierzamy zagrać tam najlepiej jak się da. Znów wiele może zależeć od losowania, ale już sam udział na tym szczeblu rozgrywek jest dla nas sukcesem dającym mobilizacje do dalszych treningów. Warto dodać, że nasza zawodniczka - Julia Bielska została wybrana najlepszą libero turnieju. Każdy zespół typował również najlepszą siatkarkę w swojej drużynie. Co ciekawe każdy z medalistów jako najlepszą wybrał środkową. U nas było podobnie, bowiem została wybrana Malwina Kujon.

wróc do listy

patroni medialni