Aktualności

31 grudnia 2018
Kadetki BKS Stal na podium bielskiego turnieju!

W hali BKS „Stal” odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kadetek o Puchar Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda.

W zawodach udział wzięło osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W sobotę wszystkie drużyny rywalizowały w spotkaniach grupowych. Niedziela była dniem fazy pucharowej i ostatecznych rozstrzygnięć.
W grupie A po wygranej we wszystkich trzech meczach zwyciężyły siatkarki pierwszej drużyny BKS „STAL” Bielsko-Biała prowadzone przez trenera Romana Gila. W grupie B najlepsze okazały się zawodniczki MKS Łańcut.
W półfinałach bielszczanki zagrały z zespołem 7R Solna Wieliczka, a MKS Łańcut zmierzył się z UKS Setbol Oświęcim. Drużyna MKS wygrała z oświęcimiankami 2:0, a w meczu bielszczanek z drużyną z Wieliczki o wygranej musiał rozstrzygnąć tiebreak. W nim minimalnie lepsze okazały się siatkarki 7R Solna Wieliczka i to one zagrały w finale. Zanim jednak kibice zgromadzeni w hali zobaczyli wielki finał rozstrzygnęły się mecze o poszczególne miejsce. W meczu o miejsce 7. austriacki Hotvolleys Wiedeń wygrał z trzecią drużyną BKS Stal. W spotkaniu o 5. miejsce druga drużyna bialskiej Stali pokonała siatkarki z Jastrzębia. W spotkaniu o 3. miejsce pierwsza drużyna BKS Stal wygrała z UKS Setbol Oświęcim. W wielkim finale zaś powtórzył się wynik ze spotkania grupowego: MKS Łańcut 2:1 ograł zespół z Wieliczki.

Przez cały turniej ze świetnej strony pokazali się bielscy kibice, którzy przez dwa dni dopingowali bielskie siatkarki. Zwieńczeniem ich dopingu była akcja pt. „Pomóżcie nam spełnić nasze marzenia”, w której udział wzięli przedstawiciele kibiców, piłkarzy, siatkarek, trenerów i rodziców bialskiej młodzieży. Więcej o akcji wkrótce.

 

Szczegółowe wyniki, klasyfikacja końcowa i nagrody indywidualne znajdziecie na: http://siatkowka.bks.bielsko.pl/rozgrywki/20182019-turnieje-mlodziez.html

wróc do listy

patroni medialni