Aktualności

06 grudnia 2019
Grupa Azoty Chemik Police – BKS Stal Bielsko-Biała [zapowiedź]
Osiem tytułów Mistrza Polski bialskiego klubu kontra siedem tytułów mistrzowskich drużyny z Polic. Tak bogatych sukcesów na szalę nie mogą położyć żadne inne kluby w Lidze Siatkówki Kobiet. I choć ostatni złoty medal bielszczanki zdobyły w 2010 roku, a policzanki w 2018, to starcie obu ekip może być bardzo ciekawym widowiskiem.

Trudno polemizować z faktem, że faworytem sobotniej potyczki jest Grupa Azoty Chemik Police, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Po braku sukcesu w poprzednim sezonie (zaledwie 4. miejsce w LSK, które w Policach uznano za porażkę) w zespole doszło do wielu zmian. Drużynę przejął trener Ferhat Akbaş, a do zespołu dołączyło aż siedem nowych siatkarek. Dwie z nich (z czerwono-żółto-zieloną przeszłością) rozgrywająca Marlena Kowalewska (wcześniej Pleśnierowicz) oraz libero Paulina Maj-Erwardt stanowią o sile swojej drużyny. Skuteczna w ataku jest Kubanka Gyselle Silva Franco, a na przyjęciu jej rodaczka Wilma Salas Rosell, która znajduje się w najlepszej piątce punktujących LSK. Na środku siatki z kolei świetnie radzi sobie Iryna Trushkina.

BKS Stal po kilku zwycięstwach z rzędu musiał pogodzić się z porażką w spotkaniu z Developresem SkyRes Rzeszów. Bielszczanki dzielnie walczyły z faworyzowanymi rzeszowiankami, ale w końcówkach setów nie były w stanie dorównać im kroku. Jak będzie w Policach? Zadanie przed bielską drużyną na pewno nie jest łatwe, tym bardziej, że trener Bartłomiej Piekarczyk podobnie jak w meczu z Developresem nie będzie mógł skorzystać z Pavli Smidovej (więcej o sytuacji bielskiej rozgrywającej napiszemy niebawem). W jej miejsce powołana została Ewa Kostera, zawodniczka juniorskiego BKS Stal, która pomagała pierwszej drużynie również w zeszłym sezonie, gdy z powodu kontuzji sztab szkoleniowy nie mógł skorzystać z podstawowych rozgrywających bielskiego zespołu. Wiadomo też, że z powodu kontuzji w Policach nie zagra środkowa Ewelina Janicka. Początek spotkania w Policach w sobotę o godzinie 18:00.
wróc do listy

patroni medialni