Aktualności

11 stycznia 2019
Fijałek w miejsce Gacy

Sezon 2018/2019 na stanowisku drugiego trenera BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała rozpoczął Mariusz Gaca, ale w trakcie trwania pierwszej rundy fazy zasadniczej z powodów osobistych zrezygnował z pracy w bialskim klubie. Przez kilka tygodni bialski zespół musiał więc radzić sobie bez drugiego szkoleniowca zarówno podczas treningów jak i podczas meczów Ligi Siatkówki Kobiet.

W miejsce Mariusza Gacy został zatrudniony Łukasz Fijałek. 38-letni trener pochodzi z Andrychowa i dotąd był kojarzony głównie z sukcesami reprezentacji Polski w siatkówce plażowej. Do 2012 roku był zawodowo związany z MKS Andrychów, w którym grał jako rozgrywający w I i II lidze, a następnie był asystentem trenera. Przez kolejny rok był asystentem trenera reprezentacji Polski mężczyzn w siatkówce plażowej, z którą awansował do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Od 2013 roku rozpoczął samodzielną pracę jako główny trener reprezentacji Polski w siatkówce plażowej kobiet, która pod jego wodzą zaliczyła największy sukces w historii – awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Para Monika Brzostek/Kinga Kołosińska odpadła co prawda w 1/8 finału, ale była bliska awansu do ćwierćfinału Igrzysk!
W 2016 roku Łukasz Fijałek przejął słowacką reprezentację kobiet w siatkówce plażowej, z którą pracował dwa lata. Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwanie: praca w BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała w roli drugiego trenera. - Będę się starał pomóc drużynie jak najwięcej i przekazać jej całą moją wiedzę, by zespół mógł się rozwijać. Rozpocząłem treningi z bielską drużyną tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, a ponieważ obie strony były zadowolone zdecydowano się podpisać ze mną umowę. Cieszę się tym bardziej, że widzę w tej drużynie spory potencjał. Na treningach wszystkie dziewczyny wykazują spore zaangażowanie i chęć do pracy. To ważne, bo z taką drużyną aż miło się pracuje! - mówi nowy drugi trener bielszczanek.

Łukasz Fijałek pochodzi z siatkarskiej rodziny. Jego rodzice związani byli z siatkówką, podobnie jak jego bracia: Maciej jest rozgrywającym w GKS Katowice, Grzegorz to siatkarz plażowy z wielkimi sukcesami na koncie, a najmłodszy Jakub, również grał w siatkówkę.

Łukaszowi życzymy powodzenia!

 

wróc do listy

patroni medialni