Aktualności

02 listopada 2018
Energa MKS Kalisz - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała [ZAPOWIEDŹ]
Już tylko godziny dzielą nas od pierwszego meczu BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała w Lidze Siatkówki Kobiet w sezonie 2018/2019! Pierwszym przeciwnikiem bielszczanek będzie beniaminek z Kalisza, który do siatkarkiej elity awansował jako ostatni zmieniając Trefla Proximę Kraków.

Klub z Kalisza ma na swoim koncie cztery Mistrzostwa i cztery Puchary Polski, co daje mu 9. miejsce w klasyfikacji wszechczasów (wyżej z obecnie grających zespołów w LSK jest tylko BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała i Chemik Police). Klub z Kalisza swój ostatni złoty medal zdobył w 2007 roku. Rok później kaliszanki stanęły na najniższym stopniu podium, a po kolejnym sezonie... spadły do I ligi. W niej jednak klub z Kalisza nie zagrał, bowiem z powodu długów nie został do niej dopuszczony. Kłopoty finansowe sprawiły także, że najlepsze siatkarki ówczesnych Winiar Kalisz przeniosły się do... Bielska-Białej. W jednym sezonie z Kalisza do BKS Aluprof przeniosły się Eleonora Dziękiewicz, Anna Barańska (teraz Werblińska), Agata Sawicka i Helena Horka, a także trener Igor Prielożny. Cała piątka w 2010 roku cieszyła się z Mistrzostwa Polski w barwach bialskiego klubu. Co ciekawe jednak trener Prielożny w trakcie sezonu został wówczas zastąpiony przez Mariusza Wiktorowicza, który dziś jest trenerem... klubu z Kalisza. Wątków bielsko-kaliskich jest jednak więcej, bowiem w drużynie Energi MKS Kalisz grają obecnie ex-bielszczanki - Aleksandra Wańczyk i Natalia Strózik. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że w sezonie 2015/2016 i 2016/2017, gdy trener Wiktorowicz ponownie był szkoleniowcem bialskiego klubu, jego asystentem był... obecny pierwszy trener BKS PROFI CREDIT - Bartłomiej Piekarczyk.

Obie drużyny miały już okazję zagrać ze sobą w meczu sparingowym. W turnieju w Goleniowie lepsze były bielszczanki, które wygrały 3:1. Takim samym wynikiem zakończyły się ostatnie mecze ligowe pomiędzy obiema ekipami, które miały miejsce w Bielsku-Białej w lutym 2009 roku i Kaliszu w listopadzie 2008 roku.

Jak będzie tym razem? Początek meczu w sobotę 3 listopada o godzinie 18:30!
wróc do listy

patroni medialni