Aktualności

30 października 2019
E.Leclerc Radomka Radom – BKS Stal Bielsko-Biała [zapowiedź]
Nie tak dawno, bo 14 października, na inaugurację Ligi Siatkówki Kobiet, bielszczanki wygrały w Radomiu z E.Leclerc Radomką 3:1. Po kilkunastu dniach w hali pod Dębowcem znów będziemy świadkami konfrontacji bielsko-radomskiej, a wszystko przez… reprezentację Polski.
To właśnie turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich z udziałem Polek, który zostanie rozegrany w styczniu, spowodował, że styczniowe mecze LSK musiały zostać przesunięte na inny termin. W związku z tym mecz 12. kolejki BKS Stal Bielsko-Biała – E.Leclerc Radomka Radom został przeniesiony na wcześniejszy termin, czyli 31 października o godzinie 18:00.

Drużyna E.Leclerc Radomki Radom początku sezonu nie może zaliczyć do udanych. Zespół, w którym wielu ekspertów widziało „czarnego konia” rozgrywek, w pierwszych trzech meczach nie zdobył ani jednego punktu przegrywając kolejno z BKS Stal, ŁKS Commercecon Łódź i Energą MKS Kalisz. Zespół z Radomia nie spełnia więc póki co oczekiwań kibiców, a co gorsza boryka się z różnego rodzaju problemami. Początkowo sporo zamieszania było z argentyńską środkową Juliettą Lozcano, która kilka dni przed startem ligi poinformowała klub z Radomia o rezygnacji z gry w E.Leclerc Radomce. Rozmowy z menadżerami i samą zawodniczką sprawiły, że Lozcano pojawiła się jednak w Radomiu i zadebiutowała w poniedziałkowym meczu z Energą MKS Kalisz. Dodatkowo na uraz narzeka Emilia Mucha, która miała być motorem napędowym radomianek.
Pierwszy mecz w Radomiu po emocjonującej walce wygrały bielszczanki, ale kolejne spotkania z Eneą PTPS Piła i DPD Legionovią zakończyły się porażkami zespołu trenera Bartłomieja Piekarczyka. Spotkanie z Legionovią mogło się jednak podobać, bowiem emocji i walki po obu stronach siatki było sporo, a o zwycięstwie drużyny z Mazowsza zadecydowało szczęście w końcówce decydującej piątej partii.

Początek meczu BKS Stal Bielsko-Biała – E.Leclerc Radomka Radom w czwartek 31 października o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy do hali pod Dębowcem.
wróc do listy

patroni medialni