Aktualności

11 lutego 2020
Ćwierćfinał Pucharu Polski! Jutro gramy z Rzeszowem!
W pozytywnych nastrojach i dobrych humorach wyjechały dziś do Rzeszowa siatkarki BKS Stal Bielsko-Biała. Przed nami bowiem ćwierćfinałowe starcie bielszczanek z Developresem SkyRes Rzeszów. W sobotę obie drużyny spotkały się na Podpromiu w kolejce ligowej i wówczas górą były rzeszowianki. Nie od dziś jednak wiadomo, że spotkania pucharowe rządzą się swoimi prawami.

Dla BKS Stal środowy mecz będzie powrotem do rozgrywek Pucharu Polski po dwóch latach przerwy. W ostatnim sezonie bielszczanki nie znalazły się w najlepszej szóstce ligi po pierwszej rundzie, co automatycznie zamknęło im możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach Pucharu Polski. W obecnym sezonie sztuka ta już się udała, a losowanie sprawiło, że rywalem będzie zespół z Rzeszowa.

Co ciekawe w historii pucharowych spotkań bielszczanki z rzeszowiankami spotkały się już w sezonie 2013/2014. Wówczas KS Developres Rzeszów awansował do Pucharu Polski ze szczebla 1 ligi. Wówczas o awansie do najlepszej czwórki Pucharu Polski decydował dwumecz. Spotkanie w Rzeszowie zupełnie nieoczekiwanie wygrały gospodynie 3:0. Bielszczanki wzięły rewanż w Bielsku-Białej a w złotym secie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Tym razem o awansie zadecyduje jedno spotkanie rozegrane w Rzeszowie. Faworytem meczu bez wątpienia są rzeszowianki, które sobotnim meczem podtrzymały serię bez porażki. Bielszczanki pokazały jednak, że potrafią walczyć o napsuć trochę krwi faworytowi. A jak będzie w środę?

Zapraszamy przed telewizory w środę o 20:30. Wówczas w Polsacie Sport rozpocznie się transmisja z tego meczu! Trzymajcie mocno kciuki!