Aktualności

23 grudnia 2019
BKS Stal zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski!
Po dwóch latach przerwy do grona najlepszych ośmiu drużyn Pucharu Polski wracają siatkarki z Bielska-Białej. W poprzednim roku bielszczankom nie udało się znaleźć w najlepszej szóstce ligi po zakończeniu pierwszej rundy fazy zasadniczej, co dla drużyn Ligi Siatkówki Kobiet było warunkiem koniecznym, by zakwalifikować się do rozgrywek Pucharu Polski. W drugiej rundzie bielski zespół spisywał się już lepiej, co w konsekwencji dało bielskiemu zespołowi 5. miejsce w Mistrzostwach Polski. W tym sezonie BKS Stal po pierwszej rundzie fazy zasadniczej (po 11. kolejkach) zajął 6. pozycję, co dało awans do rozgrywek Pucharu Polski. W porównaniu z poprzednim rokiem zabrało miejsca do Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz…

Wiadomo więc, że BKS Stal zagra w ćwierćfinale krajowego Pucharu. Mecz odbędzie się najprawdopodobniej 12 lutego i będzie to spotkanie wyjazdowe. Z kim i gdzie zagramy rozstrzygnie się podczas losowania par ćwierćfinałowych, które dopiero przed nami. Wiadomo jednak, że będzie to jeden z rozstawionych zespołów: Grupa Azoty Chemik Police, Developres SkyRes Rzeszów, DPD Legionovia Legionowo lub Grot Budowlani Łódź, a więc drużyn, które po pierwszej rundzie fazy zasadniczej zajęły pierwsze cztery miejsca w tabeli LSK. Wśród ekip nierozstawionych oprócz bielszczanek znalazły się także Mistrz Polski – ŁKS Commercecon Łódź (5. miejsce) oraz dwa zespoły, które przebrnęły ogólnopolskie eliminacje: MKS San-Pajda Jarosław oraz NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

Do najlepszej czwórki Pucharu Polski awansują zwycięzcy meczów ćwierćfinałowych. Turniej Final Four zaplanowany jest w dniach 7-8 marca 2020 roku w Nysie.

Przypomnijmy, że Bialski Klub Sportowy jest rekordzistą, jeśli chodzi o Puchar Polski. Bielszczanki sięgały po to trofeum osiem razy (wliczając w to Puchar GKKF). 11 razy BKS był finalistą, a dwukrotnie półfinalistą tych rozgrywek. Takim dorobkiem nie może pochwalić się żaden polski zespół zarówno kobiecy jak i męski. Ostatni triumf bielskiej drużyny w Pucharze Polski datowany jest na 2009 r. Ostatni udział w turnieju Final Four bielszczanki wywalczyły w 2014 roku.
wróc do listy

patroni medialni