Aktualności

07 stycznia 2020
BKS Stal Bielsko-Biała – Enea PTPS Piła [zapowiedź]
Po przerwie świątecznej na boiska Ligi Siatkówki Kobiet wracają siatkarki BKS Stal Bielsko-Biała, które w meczu 13. kolejki zmierzą się w hali pod Dębowcem z Eneą PTPS Piła. Rozegrane spotkanie pozwoli obu ekipom odrobić zaległości i zrównać się liczbą meczów z większością drużyn w ligowej stawce.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn dość nieoczekiwanie ze zwycięstwa cieszyły się siatkarki Enei PTPS Piła, które wygrały z bielskim zespołem 3:0. W pilskiej ekipie przed sezonem doszło do wielu zmian kadrowych. Zupełnie nowa drużyna z Piły, która zdaniem wielu miała bić się jedynie o utrzymanie w tym sezonie spisuje się całkiem dobrze i sprawiła już niejedną niespodziankę. W zespole z Piły próżno szukać wielkich nazwisk. Kibice na pewno kojarzą Oliwię Urban, która w poprzednim sezonie wraz z Grotem Budowlanymi Łódź zdobyła wicemistrzostwo Polski. Na libero w pilskiej ekipie występuje doświadczona Magdalena Saad, a za atak odpowiada Żaneta Baran. Bielscy kibice kojarzyć mogą również Gabrielę Ponikowską, która występowała w drużynie juniorek bialskiej Stali kilka sezonów temu. Oprócz tego bielskiego akcentu jest jeszcze jeden: pilską drużyną od tego sezonu (ponownie) umiejętnie kieruje były trener BKS – Mirosław Zawieracz.

BKS Stal Bielsko-Biała po wygraniu z Mistrzem Polski ŁKS Commercecon Łódź, zakończyła 2019 rok porażką w Kaliszu. Po krótkim odpoczynku świątecznym i naładowaniu „akumulatorów” bielskie siatkarki wróciły do treningów, by należycie przygotować się do drugiej części sezonu. Dla całej bielskiej drużyny spotkanie z Eneą PTPS Piła ma dużą wartość. Z jednej strony chodzi o to, by dobrze rozpocząć 2020 rok przed własną publicznością. Z drugiej, by pokazać, że porażka w Pile była tylko wypadkiem przy pracy.

Serdecznie zapraszamy na mecz z pilankami, który odbędzie się w środę (jutro) o godzinie 17:30 w hali pod Dębowcem.
wróc do listy

patroni medialni