Aktualności

28 listopada 2019
BKS Stal Bielsko-Biała - Developres SkyRes Rzeszów [zapowiedź]
Cztery wygrane mecze z rzędu w Lidze Siatkówki Kobiet, sześć z siedmiu spotkań zakończonych zdobyczą punktową, to bilans BKS Stal w obecnym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet, który daje póki co bielszczankom 5. miejsce w lidze i 15 punktów na koncie. Osiem punktów więcej, ale też dwa rozegrane więcej mecze niż BKS Stal mają siatkarki z Rzeszowa, które w piątkowy wieczór staną po przeciwnej stronie siatki. Rzeszowianki wygrały osiem spotkań z rzędu, ale w ostatniej kolejce musiały uznać wyższość Grupy Azoty Chemika Police, która wygrała z Developresem SkyRes 3:0.

W porównaniu z poprzednim sezonem w rzeszowskiej drużynie doszło do kilku, jednak dość znaczących zmian. Zespół objął były selekcjoner reprezentacji Polski mężczyzn – Stephane Antiga, który po raz pierwszy w swojej karierze zdecydował się na pracę z drużyną kobiecą. Za rozegranie rzeszowianek, oprócz znanej w Bielsku-Białej Anny Kaczmar odpowiada portorykańska zawodniczka - Natalia Valentin-Anderson. W ataku wciąż rządzi i dzieli Katarzyna Zaroślińska-Król. Na pozycji libero od tego sezonu gra Aleksandra Krzos, a na przyjęciu oprócz znanych z poprzednich sezonów Michaeli Mlejnkovej i Jeleny Blagojević występuje jeszcze Amerykanka Alexandra Frantti. Wzmocnień Developres dokonał również na środku siatki, gdzie od tego sezonu w rzeszowskim klubie grają Gabriela Polańska i Zuzanna Efimienko-Młotkowska. Tak dobrany skład i tak świetne siatkarki zapewnić mają co najmniej pierwszy finał w historii rzeszowskiego klubu.

Tak daleko idących planów nie mają bielszczanki, które dowodzone przez trenera Bartłomieja Piekarczyka, za cel stawiają sobie walkę i zwycięstwo w każdym kolejnym meczu. BKS Stal w obecnym sezonie zalicza jeden z najbardziej udanych startów w ostatnich latach i nie zamierza na tym poprzestać. Świetna atmosfera panująca w drużynie i coraz lepsza gra bielskiego zespołu daje nadzieję, że również w spotkaniach z czołówką LSK (które przed bialską Stalą) bielscy kibice będą mogli mieć powody do zadowolenia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na piątkowy mecz z wiceliderem rozgrywek. Start spotkania o 17:30. Pomóżcie bielskim siatkarkom w walce o kolejne ligowe punkty!
wróc do listy

patroni medialni