Aktualności

04 grudnia 2018
BKS PROFI CREDIT - Grot Budowlani Łódź [zapowiedź]
Spotkanie między BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała a Grotem Budowlanymi Łódź rozgrywane w ramach 3. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet zaplanowane było na dzień 14 listopada. Mecz w pierwotnym terminie nie mógł jednak dojść do skutku z powodu występów łodzianek w eliminacjach do Ligi Mistrzyn. Od tego czasu obie drużyny, w porównaniu z pozostałymi ekipami, w ligowej tabeli mają o jedno spotkanie rozegrane mniej. Już jutro jednak zaległości ligowe zostaną odrobione.

Grot Budowlani Łódź to drużyna, która w poprzednim sezonie cieszyła się z brązowego medalu Mistrzostw Polski, a dwa lata temu była gorsza tylko od Mistrza Polski Chemika Police. W tym sezonie zespół z Łodzi musiał pogodzić się ze stratą kilku istotnych zawodniczek takich jak Agnieszka Kąkolewska, Kaja Grobelna, Martyna Grajber czy Pavla Vincourova. W ich miejsce Grot Budowlani pozyskali m.in. Serbkę Jovanę Brakocević, znane z występów w BKS PROFI CREDIT Słowaczkę Jaroslavę Pencovą i Koletę Łyszkiewicz, Holenderkę Femke Stoltenborg czy reprezentacyjną libero Marię Stenzel. Dość duże zmiany, spowodowały, że zgranie łodzianek nie jest jeszcze perfekcyjne, stąd też zapewne wahania formy, jakie obserwujemy w tym sezonie. Nie przeszkadza to jednak zespołowi prowadzonemu przez trenera Błażeja Krzyształowicza w odnoszeniu kolejnych zwycięstw. Łodzianki już teraz mogą pochwalić się awansem do Ligi Mistrzyń i świetnym dorobkiem meczowym: pięć wygranych i tylko jedna porazka (w ostatnią niedzielę z bydgoszczankami).

Bielszczanki po trzech wygranych z rzędu w ostatnich dwóch spotkaniach musiały uznać wyższość rywalek. W spotkaniu z Chemikiem po raz pierwszy w tym sezonie zanotowały porażkę jako gospodynie (wcześniej w dwóch meczach nie przegrały nawet seta). Spotkanie z Grotem Budowlanymi będzie próbą powrotu na zwycięską ścieżkę. Niezależnie jednak od wyniku bielski zespół będzie się starał pokazać z jak najlepszej strony dając swoim kibicom wiele radości. Dlatego też zapraszamy na środowy mecz w hali pod Dębowcem. Początek o godzinie 18:00.
wróc do listy

patroni medialni