Aktualności

08 listopada 2018
BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – Enea PTPS Piła [zapowiedź]

Mecz, świętowanie odzyskania niepodległości i zbiórka dla Natalii. Oj będzie się działo!

Przed nami 2. kolejka Ligi Siatkówki Kobiet, w której BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała podejmie drużynę z Piły. Oba zespoły w porównaniu z poprzednimi sezonami zostały dość mocno zmienione. W zespole z Piły będziemy mogli zobaczyć byłe zawodniczki bialskiego klubu: Aleksandrę Trojan i Klaudię Kaczorowską. Za przyjęcie oprócz Klaudii odpowiadają również Greczynka Olga Strantzali i libero Anna Pawłowska. Za rozegranie odpowiedzialna jest Paulina Szpak, a za atak Azerka Marharyta Azizova. Na środku siatki oprócz wspomnianej „FASOLI” występuje jeszcze Anna Stencel. Najwięcej punktów w pierwszym meczu z Grot Budowlanymi Łódź zdobyły Azizova (20) i Strantzali (18). W bloku brylowały Azizova (6) i Stencel (5), w przyjęciu najlepiej radziła sobie Strantzali (43%), która była też najlepiej zagrywającą pilanką (3 asy).

W poprzednim sezonie oba zespoły w rundzie zasadniczej podzieliły się zwycięstwami. W Pile 3:0 wygrała Enea PTPS, a w Bielsku-Białej górą był BKS PROFI CREDIT. Warto jednak zaznaczyć, że spotkanie w Pile było tym, w którym bielszczanki musiały sobie radzić bez rozgrywającej...

W jutrzejszym meczu takiego problemu już być nie powinno. Obie nasze rozgrywające są nie tylko zdrowe, ale także w świetnej formie. Cały zespół wierzy w zwycięstwo i zrobi wszystko, by je osiągnąć tym bardziej, że po pierwszym meczu sezonu nikt z bielskiego obozu nie miał powodów do radości.

Z uwagi na to, że jutrzejsze spotkanie (piątek 9 listopada, godz. 18:00 w Hali pod Dębowcem) będzie częścią obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, podczas meczu Klub Kibica rozwinie 100-metrową flagę Polski, a nasz mecz z trybun zobaczy Podporucznik Wojska Polskiego Stefan Siekliński ps. „Stefek” (urodzony w 1928 r.), żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych z grupy Leopolda Sieklińskiego ps. "Poldek"i ze Zgrupowania Henryka Flame "Bartka".

W ten szczególny dzień będziemy chcieli również pomóc Natalii Romaniak, dla której zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy. Już za kilka dni Natalia może być operowana przez światowej sławy specjalistę i tylko ta operacja może spowodować uniknięcie amputacji i powrót do zdrowia! Wierzymy, że Wy również pomożecie. Więcej o Natalii pisaliśmy tutaj: http://siatkowka.bks.bielsko.pl/aktualnosci/pomagamy-natalii-romaniak.html

Zachęcamy wszystkich do przyjścia na to spotkanie! Oprócz tradycyjnych barw klubowych weźcie również biało-czerwone i wszyscy razem podczas meczu siatkówki świętujmy setną rocznicę odzyskania niepodległości!

 

wróc do listy

patroni medialni