Aktualności

01 grudnia 2018
BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała - Chemik Police [zapowiedź]

Aż piętnaście tytułów Mistrza Polski mają na swoim koncie BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała i Chemik Police. Jest to więc mecz na szczycie, jeśli chodzi o historyczne rezultaty obu klubów. Ostatnimi laty lepiej radziły sobie oczywiście policzanki, które zdobyły pięć Mistrzostw Polski z rzędu. Ważne jest jednak to, że w sporcie wszystko jest możliwe, o czym przekonał się również Chemik, który w sezonie 2015/2016 w Bielsku-Białej przegrał 0:3 i był to wynik sensacyjny...

Trudno być pewnym podobnego rezultatu także w niedzielnym spotkaniu, bo oba zespoły mierzą w zupełnie inne cele. Chemik nie wyobraża sobie zapewne braku tytułu Mistrza Polski, a bielszczanki interesują się wyłącznie każdym kolejnym meczem, by w nim dobrze zagrać i pokazać się kibicom z dobrej strony... To, co łączy obie ekipy to waleczność i chęć zwycięstw...

Chemik Police to już zupełnie inna drużyna niż ta, która sięgała po ostatni tytuł Mistrza Polski. W składzie Mistrzyń w tym sezonie znalazły się m.in. Martyna Grajber, Chiaka Ogbogu, Magdalena Stysiak, Martyna i Justyna Łukasik, Iga Chojnacka, Justyna Łysiak czy znana bielskim kibicom z poprzedniego sezonu Marlena Pleśnierowicz. Odeszły takie gwiazdy jak Izabela Bełcik, Katarzyna Gajgał-Anioł, Stefana Veljković, Malwina Smarzek czy Katarzyna Zaroślińska. Mimo tak dużych strat Chemik w tym sezonie w Lidze Siatkówki Kobiet wygrał dotąd wszystkie mecze i z kompletem punktów przewodzi ligowej stawce.
Bielszczanki po trzech wygranych z rzędu musiały pogodzić się z porażką w Bydgoszczy. Co gorsza nie tylko po raz pierwszy w tym sezonie nie dopisały sobie do tabeli zdobyczy punktowej, ale nie wygrały z Bankiem Pocztowym Pałacem nawet seta. Z drugiej strony jednak w hali pod Dębowcem w tym sezonie zespół prowadzony przez trenera Bartłomieja Piekarczyka jeszcze nie przegrał nawet seta wygrywając oba mecze po 3:0.

Jak będzie w niedzielny wieczór? Mamy nadzieję, że kibice pomogą, a bielszczanki wzniosą się na wyżyny! Do zobaczenia w niedzielę o 18:00!

wróc do listy

patroni medialni