Aktualności

23 marca 2020
Bielszczanki w rankingach LSK
BKS Stal Bielsko-Biała po rundzie zasadniczej zajął 7. miejsce w tabeli. A jak radziły sobie bielszczanki indywidualnie?
Nasz przegląd rozpoczynamy od rankingu na najlepszą punktującą Ligi Siatkówki Kobiet. W nim na pierwszym miejscu znalazła się Aleksandra Rasińska (#VolleyWrocław), która zdobyła 376 punktów. Na miejscu drugim Anastasiya Kraiduba (Grot Budowlani Łódź) – 349 punktów. Trzecie miejsce zajęła Olivia Różański (348 punktów), a czwarte Andrea Kossanyiova (342 punkty).

W rankingu na najlepszą atakującą (najwięcej punktów zdobytych atakiem) zwyciężyła Aleksandra Rasińska (321 punktów) przez Anastasiyą Kraidubą (306 punktów). Na miejscu trzecim znalazła się Andrea Kossanyiova (295 punktów). W pierwszej „10” jest jeszcze jedna z bielszczanek – Olivia Różański, która zajęła 5. miejsce z 291 punktami.

Zdecydowaną królową bloków LSK w tym sezonie okazała się Martyna Świrad, która aż 74 razy zatrzymała rywalki punktowym blokiem. Druga w rankingu na najlepszą blokującą okazała się środkowa Energi MKS Kalisz – Monika Ptak (66 bloków), a trzecia środkowa ŁKS Commercecon Łódź – Klaudia Alagierska (63 bloki).

W rankingu na najlepszą przyjmującą zwyciężyła Maria Stenzel. Libero Grota Budowlanych Łódź przyjmowała ze skutecznością 60,39 %. Na miejscu drugim znalazła się inna z łodzianek – Charlotte Leys (59,85 %), a na trzecim libero PTPS Piła - Magdalena Saad (56,17%). Najlepsza z bielszczanek – Kinga Drabek zajęła 17. pozycję ze skutecznością 48,01.

Wśród najlepiej zagrywających próżno szukać bielszczanek w pierwszej dziesiątce. Najwięcej asów serwisowych w tym sezonie zanotowała Aleksandra Rasińska (28). Na miejscu drugim znalazła się przyjmująca DPD Legionovii Legionowo – Juliette Fidon-Lebleu – 25 asów, a na trzecim atakująca Grupy Azoty Chemika Police – Gyselle Silva Franco – 24 asy. Najlepszą bielszczanką w tym rankingu jest Kornelia Moskwa, która 17 razy zaskoczyła rywalki zagrywką.


 
wróc do listy

patroni medialni