Aktualności

31 grudnia 2019
Bielszczanki w finale. Puchar pojechał do Oświęcimia.
Tradycyjnie już pod koniec roku w hali BKS Stal odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Juniorek o Puchar Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda. W zawodach udział wzięło sześć drużyn, które rywalizowały najpierw w rozgrywkach grupowych, a następnie w spotkaniach decydujących o poszczególnych miejscach.

W spotkaniach grupowych najlepsze okazały się drużyny juniorek BKS Stal Bielsko-Biała (trener Roman Gil) oraz UKS Setbol Oświęcim. Oba zespoły w półfinałach pokonały odpowiednio MKS Dwójkę Zawiercie I oraz JKS SMS Jastrzębie Zdrój i w poniedziałek zmierzyły się w finale zawodów. Wcześniej w meczu o 5. miejsce kadetki BKS Stal Bielsko-Biała (trener Paweł Wrzeszcz) wygrały z drugim zespołem MKS Dwójki Zawiercie, a w pasjonującym i długim spotkaniu o miejsce 3 siatkarki z Jastrzębia Zdroju pokonały pierwszą drużynę MKS Zawiercie.
Finał lepiej rozpoczęły bielszczanki, które przy wsparciu kilkudziesięciu kibiców (świetna, sportowa atmosfera i głośny doping przez cały finał i nie tylko) wygrały pierwszą partię 25:16. W kolejnych setach lepiej radziły sobie jednak przyjezdne, które wygrały 25:22, 25:21 i 25:20.

Najlepsze zespoły otrzymały puchary, a UKS Setbol Oświęcim – zwycięzca Turnieju otrzymał Puchar Wiceministra Stanisława Szweda. Nagrodzone zostały również najlepsze siatkarki poszczególnych drużyn oraz MVP zawodów, które otrzymały upominki z rąk Wiceministra Stanisława Szweda, Posła na Sejm RP Przemysława Drabka oraz Prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Janusza Michałka.