Aktualności

29 czerwca 2020
Bartosz Sufa w BKS Stal Bielsko-Biała!
Bartosz Sufa dołącza do sztabu szkoleniowego bialskiego klubu. Niespełna 33-letni Sufa to były zawodnik, który swoje pierwsze kroki siatkarskie stawiał w Hejnale Kęty. Później w drużynach młodzieżowych grał w Delic-Pol Norwidzie Częstochowa, z którym zdobył Mistrzostwo Polski kadetów oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. W seniorskiej siatkówce reprezentował barwy BBTS Bielsko-Biała, Jokera Piła, Jastrzębskiego Węgla i Effectora Kielce. W 2015 roku zdecydował się na przyjęcie propozycji od niemieckiego CV Mitteldeutschland. Rok później był już zawodnikiem rumuńskiego klubu CS Banatul Caransebeş.

W 2017 z powodu kontuzji postanowił zakończyć swoją karierę zawodniczą i rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu: został trenerem grup młodzieżowych w klubie Dafi Społem Kielce, a rok później  podjął się pracy z młodzieżowymi drużynami Norwida Częstochowa, gdzie pracował 2 lata. Od nowego sezonu będzie natomiast drugim trenerem bielskich siatkarek.

Bartłomiej Piekarczyk: Z Bartkiem znamy się już ładnych parę lat jeszcze z czasów, gdy razem graliśmy w BBTS. Wiem, że jest bardzo pracowity, chce się rozwijać, a siatkówka jest jego pasją. Swoim doświadczeniem z boiska na pewno będzie dużą pomocą w trakcie treningów i meczów.

Bartek witaj w BKS Stal Bielsko-Biała!

Foto: Natalia Grabarczyk
wróc do listy

patroni medialni