Aktualności

29 listopada 2019
Alicia Ogoms dołącza do BKS Stal Bielsko-Biała!
W dzisiejszym meczu z Developresem SkyRes Rzeszów trener Bartłomiej Piekarczyk będzie mógł już skorzystać z nowej środkowej, która dołączyła do BKS Stal Bielsko-Biała. Niemal do ostatniej chwili trwały starania klubu, by zdążyć ze wszystkimi formalnościami potrzebnymi do zgłoszenia 25-letniej zawodniczki, ale w ostateczności udało się tego dokonać, dzięki czemu nowa środkowa bloku będzie mogła zadebiutować w bielskim klubie już dziś! Jest to bardzo ważna informacja z uwagi na kontuzję Eweliny Janickiej, która będzie pauzować przez dłuższy czas.

Alicia Ogoms urodziła się w kwietniu 1994 roku w Winnipeg w Kanadzie. Polscy kibice na pewno kojarzą Alicię z gry w PTPS Piła (2016/2017) oraz MKS Kalisz (2018/2019). Przed grą w drużynie z Piły Ogoms występowała również w uniwersyteckiej drużynie z Południowej Kalifornii. Po dobrym sezonie w PTPS przeniosła się do Włoch, gdzie grała jeden sezon w SAB Volley Legnano. W 2018 roku postanowiła wrócić do Polski i wybrać ofertę MKS Kalisz. Od listopada 2019 roku jest już zawodniczką BKS Stal Bielsko-Biała, w którym będzie występować z numerem 5.

Alicia ma 193 cm wzrostu i jest etatową reprezentantką Kanady. Z reprezentacją swojego kraju sięgnęła m.in. po brązowy medal Pucharu Panamerykańskiego oraz w 2019 r. stanęła na najniższym stopniu podium w Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów.

Alicię witamy w BKS Stal i życzymy powodzenia w naszym klubie!
wróc do listy

patroni medialni