Aktualności

29 grudnia 2018
Sparingpartnerzy ciekawi i wymagający
Piłkarze bialskiej Stali korzystają w pełni z przerwy świąteczno-noworocznej, lecz 14 stycznia powrócą do regularnych treningów. Przyjrzyjmy się szczegółowo z kim i kiedy czerwono-żółto-zieloni konfrontować będą w nadchodzącym okresie przygotowawczym.

26 stycznia – Pionier Pisarzowice
(A-klasa Bielsko-Biała  – 5 miejsce)Na pierwszy ogień zawodnicy Mirosława Szymury stoczą konfrontację z pisarzowickiem Pionierem, który oczekiwał więcej po rundzie jesiennej. Od lat była to czołowa ekipa bielskiej A-klasy, lecz w tym sezonie nie wszystko szło po myśli pisarzowiczan. W ostatnim czasie doszło także do zmiany na ławce trenerskiej Pioniera. Wieloletniego szkoleniowca, Zbigniewa Wydrę zastąpił Paweł Łoś. 

2 lutego – LKS Bestwina (Bielska Liga Okręgowa – 5. miejsce) – Drużyna z Bestwiny w ligowej tabeli plasuje się tuż za bialską Stalą. Podopieczni Sławomira Szymali przyzwyczaili wszystkich, że trzymają wysoki poziom – tak też było minionej jesieni, choć w kilku meczach z pewnością mogą żałować straconych punktów. Do takich meczów zespół z Bestwiny może zaliczyć spotkanie z BKS-em, kiedy to bielszczanie w szczęśliwych okolicznościach zdołali wywieźć zwycięstwo. Drugi sparing BKS-u będzie więc świetnym preludium do wiosennej konfrontacji obu ekip, gdzie emocje będą gwarantowane. 

9 lutego – Tempo Puńców (Bielska Liga Okręgowa – 7. miejsce) – Kolejny rywal, z którym czerwono-żółto-zieloni mają dobre wspomnienia z jesieni. 13 października Tempo uległo bialskiej Stali 1:3. W ekipie z Puńcowa w ostatnim czasie doszło do zmian. Nowym szkoleniowcem Tempa został Wojciech Gumola, trener doskonale znany w naszym regionie z prowadzenia III-ligowego Rekordu oraz rezerw Górnika Zabrze. Puńcowianie pomimo wszelakich zawirowań zdobyli w minionej rundzie 29. punktów, co jest dobrym rezultatem, lecz wiosną drużyna ta z pewnością będzie chciała zaatakować najlepszą "5". 

16 lutego – Piast II Gliwice (Zina Klasa Okręgowa, Katowice II – 2. miejsce) – Jeden z najciekawszych sparingpartnerów. Rezerwy ekstraklasowicza przebywać będą na zgrupowaniu w Ustroniu i właśnie tam dojdzie do towarzyskiej potyczki z BKS Stal Bielsko-Biała. Gliwicka młodzież bardzo dobrze spisuje się w swojej lidze, zajmując pozycję wicelidera oraz tracąc tylko 2 punkty do lidera – Rymera Rybnik. 

23 lutego – Rotuz Bronów (A-klasa Bielsko-Biała – 4. miejsce) – Czas na rewanż! Pamiętamy (choć nie chcemy), spotkanie II rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bielsko-Biała, gdzie spisywany na straty Rotuz wyeliminował po rzutach karnych BKS Stal. Beniaminek bielskiej A-klasy jednak imponował przez całą rundę, owocem czego jest świetne miejsce w tabeli. Początek jesieni nie był łatwy dla bronowian. W jej trakcie doszło do zmiany na ławce trenerskiej Rotuza. Łukasza Szklarskiego zastąpił duet: Bartłomiej Świerkot i Witold Szczepanik, a efekt nowej miotły był widoczny niemal od razu. Co też jest warte odnotowania, Rotuz zakończył rundę świetną passą 6 wygranych z rzędu. Teoretycznie jest to sparingpartner bielszczan z najniższego pułapu rozgrywkowego, ale już raz historia pokazała, że nie warto go lekceważyć. 

2 marca – Warta Zawiercie (Haiz IV liga śląska, gr. 1 – 4. miejsce) – Jedyny przedstawiciel IV-ligowego szczebla w sparingowym "serialu" bielszczan. Bez względu na ostateczny rezultat, spotkanie to będzie doskonałą lekcją dla zawodników bialskiej Stali, trener Mirosław Szymra będzie miał świetny materiał do analizy. Warta ma za sobą niespodziewanie świetną rundę. W poprzednim sezonie zajęła 10. miejsce, lecz obecnie plasuje się tuż za podium. Szkoleniowcem zespołu z Zawiercia jest Sebastian Stemplewski, były zawodnik m.in. Zagłębia Sosnowiec oraz Soły Oświęcim. Ciekawostką jest, iż jego brat, Patryk Stemplewski w latach 2006-2008 reprezentował barwy BKS-u. 

9 marca – Tempo Białka (Klasa okręgowa, grupa: Wadowice) – Wadowicka "okręgówka" zdominowana została przez Strażaka Rajsko, który nad ostatnim ze sparingpartnerów BKS-u ma 8 punktów przewagi, choć ten plasuje się na najniższym stopniu podium, z takim samym dorobkiem punktówym jak druga siła tych rozgrywek, Niwa Nowa Wieś. Towarzyskie starcie pomiędzy BKS-em a Wartą będzie próbą generalną przed rundą wiosenną, która wystartuje tydzień później.

BM/Bart Foto Sport
wróc do listy

sponsorzy

patroni medialni