Aktualności

19 października 2020
Nie żyje Wiktor Olszowski...
Dotarła do nas bardzo przykra informacja. W wieku 90 lat zmarł Wiktor Olszowski, legenda Bialskiego Klubu Sportowego "Stal".

Wiktor Olszowski był związany z bialską Stalą od 1945 roku. Nieprzeciętny, samorodny talent sportowy. Przez 20 lat grał w drużynie piłkarskiej BKS, w której rozegrał ponad 500 spotkań. Olszowski był także niezwykle uzdolnionym hokeistą na lodzie. W tej dyscyplinie był reprezentantem Polski. Grając w hokeja w Legii Warszawa w latach 1951-1953 zdobył trzy razy tytuł mistrza Polski oraz zagrał w 20 meczach reprezentacji Polski. Od 1959 roku w BKS Stal trenował dzieci i młodzież ucząc ich gry w piłkę nożną. Wychował dla klubu wielu piłkarzy jak: Jan Linnert, Jerzy Linnert, Rafał Malinka czy Czesław i Andrzej Maruszka. Był również trener I drużyny piłkarskiej w 1970 roku.

Olszowski zmarł w wieku 90 lat. Rodzinie społeczność bialskiej Stali składa szczere kondolencje oraz wyrazy współczucia. Ludzie, którzy mają czerwono-żółto-zielone barwy w sercu nigdy nie zapomną o swej legendzie. 
 
wróc do listy

sponsorzy

patroni medialni