Aktualności

24 marca 2021
Nie żyje Alojzy Łysko...
Dotarła do nas smutna informacja o śmierci Alojzego Łyski, byłego trenera bialskiej Stali. 

Urodzony 14 kwietnia 1935 roku katowiczanin jako zawodnik reprezentował barwy: KS 20 Katowice, Siemianowiczanki, Ruchu Chorzów, z którym w 1960 roku wywalczył mistrzostwo Polski oraz GKS-u Katowice. Jeden raz wystąpił w reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery zawodnika został trenerem i największe sukcesy osiągnął w GKS-ie Katowice, z którym dwukrotnie sięgnął po Puchar Polski oraz wywalczył Superpuchar Polski i wicemistrzostwo. 

Od 1 grudnia 1975 do czerwca 1976 Łysko trenował BKS Stal Bielsko-Biała. Był to jego debiut na seniorskiej ławce trenerskiej – Przede wszystkim był to bardzo dobry zawodnik. Tak go zapamiętam. Jak pokazywał ćwiczenie, większość zawodników nie potrafiło tego powtórzyć. Jego umiejętności piłkarskie potrafił przełożyć na myśl trenerską, dlatego był świetnym szkoleniowcem – wspomina kierownik BKS Stal, Jan Linnert. 

Łysko prowadził także: Sarmację Będzin, Szombierki Bytom, Górnika Zabrze, Ruch Chorzów, Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Victorię Jaworzno, CKS Czeladź, Górnika Wojkowice, Cracovię, Polonię Łaziska Górne, Rozwój Katowice, ŁTS Łabędy i MKS Siemianowice Śląskie.
 
wróc do listy

sponsorzy

patroni medialni