Aktualności

19 marca 2021
Mecze BKS-u odwołane!
Z opóźnieniem wystartują rozgrywki Ligi Okręgowej Bielsko-Tyskiej, o czym zakomunikował dziś Śląski Związek Piłki Nożnej.

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski podał listę nowych obostrzeń, które obejmą swoim zasięgiem cały kraj. Niedzielski zapowiedział, iż zamknięte zostaną m.in. obiekty sportowe, choć rozporządzenia w tej kwestii jeszcze nie ma. Dziś jednak Śląski Związek Piłki Nożnej zajął oficjalne stanowisko, w kwestii najbliższej przyszłości rozgrywek. W komunikacie dowiadujemy się, że wciąż rozgrywane mecze będą w rozgrywkach młodzieżowych oraz IV ligi, po spełnieniu poszczególnych warunków. Do 9 kwietnia odwołane są rozgrywki klas niższych. 

Wedle tego BKS Stal Bielsko-Biała rozpocznie ligę z opóźnieniem. Nie odbędzie się planowany na 3 kwietnia 2021 r. mecz między bialską Stalą a Sokołem Wola. Ponadto do skutku nie dojdą najbliższe sparingi bielszczan: z Koszarawą Żywiec i Wilamowiczanką Wilamowice. O rozwoju sytuacji będziemy informować na naszych łamach. 

Poniżej cały komunikat ŚlZPN:
 
– Informujemy, że na chwilę obecną władze państwowe nie opublikowały jeszcze zmian w rozporządzeniu, jakie mają obowiązywać od najbliższej soboty, jednakże zgodnie z zapowiedziami, wprowadzone mają zostać rozwiązania, które funkcjonowały już wcześniej w 4 województwach. Jeśli takie doniesienia się potwierdzą, możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych i rozgrywkach zostanie ograniczona do rozgrywek dzieci i młodzieży oraz sportu zawodowego. 
W związku z zapowiedzią zaostrzenia przepisów związanych z pandemią COVID-19, jesteśmy zmuszeni do wstrzymania rywalizacji w ligach seniorskich okresie od 20 marca do 9 kwietnia. Zgodnie z planem – o ile nie pojawią się niestosowane dotąd obostrzenia – toczyć się będzie rywalizacja w rozgrywkach młodzieżowych.
 
Odwołane zostają spotkania Klasy Okręgowej, A, B i C klasy.  W przypadku IV ligi rozgrywki będą prowadzone po spełnieniu przez kluby wymagań określonych w Rozporządzaniu RM z dnia 11.03.2021r. 
Jeżeli rozporządzenie, które będzie obowiązywało od jutra, będzie zakładało inne rozwiązania – będziemy reagować na bieżąco. 
 
Prosimy Was o wyrozumiałość, Śląski ZPN robi wszystko, aby umożliwić rozgrywanie meczów w zaplanowany sposób, jednakże nie ma prawnych ani tym bardziej moralnych podstaw do narażania któregokolwiek klubu na potencjalne konsekwencje związane z naruszeniem obecnych przepisów.


wróc do listy

sponsorzy

patroni medialni