Aktualności

06 grudnia 2020
"Chłońcie dobro, a wróci ono do Was z nawiązką" – kibice BKS-u (znów) pomagają!
Dziś obchodzimy dzień Świętego Mikołaja. Tradycja ta wiąże się z wręczaniem upominków bliskim. Kibice bialskiej Stali wczoraj jednak nie zapomnieli także o potrzebujących dzieciach z domu dziecka i czworonogach ze schroniska "Reksio", przekazując prezenty na ich rzecz. 

Kibice BKS Stal Bielsko-Biała często angażują się w akcje charytatywne, które mają na celu – mówiąc najprościej – czynić dobro. Wystarczy przypomnieć marcową zbiórkę sympatyków bialskiej Stali na rzecz ratowników medycznych. Z zebranych środków zrobili oni zakupy potrzebnego sprzętu medycznego oraz artykułów spożywczych za około 8500zł! – Oczywiście to nie jest nasza pierwsza akcja, w której bezinteresownie pomagamy. Mimo to oczywiście wiele osób ma o kibicach, nie tylko naszego klubu, złe zdanie. Z pewnością powodów jest wiele, najważniejszym zapewne jest to, że media głównego nurtu zamiast nagłaśniać, z reguły wolą te sytuacje negatywne, niż pozytywne, a one budują w społeczeństwie spaczony obraz naszego środowiska – mówili wówczas kibice BKS-u. 

Tym razem fani bialskiej Stali, z okazji "Mikołajek", postanowili wczoraj wesprzeć bielski dom dziecka i schronisko "Reksio". – Odwiedzamy z prezentami dwa miejsca - jedno z nich to bielski Dom Dziecka, drugie to natomiast dom czworonogów, czyli schronisko „Reksio”. W Domu Dziecka zjawiamy się z produktami, które z pewnością umilą najbliższy, grudniowy okres - mowa m.in. o słodyczach, grach planszowych i naszych gadżetach. Pieskom natomiast dowozimy najpotrzebniejsze pozycje - karmy i koce.

Szkoda nam jedynie, że ze względu na panującą sytuację pandemiczną nie mogliśmy odwiedzić młodzieży w Domu Dziecka osobiście, gdyż z pewnością byłby to mile spędzony czas! Dziękujemy natomiast personelowi placówki za miły kontakt, a wszystkim dzieciom, które będą musiały spędzić tam nie tylko najbliższe Święta, ale także najbliższe lata, pragniemy dodać otuchy - pamiętajcie, że przed wami jeszcze całe życie! To, że jesteście obecnie w trudnej sytuacji, niech Was tylko umacnia, by dorosłe życie pełne było sukcesów i wspaniałych chwil. Wielu z nas również w młodości „nie miało lekko”, ale wiemy, że tylko rozwój i silna psychika pozwolą wzbić się na wyżyny... Nie warto więc chłonąć złych emocji, nie warto pogrążać się w smutku! Sport, nauka, książki, towarzystwo inspirujących ludzi, zdrowe nawyki - chłońcie dobro, a wróci ono do Was z nawiązką
! – piszą na swoim profilu na Facebooku kibice BKS-u.

Panowie i Panie, kibice Bialskiego Klubu Sportowego "Stal", przyłączamy się do licznych gratulacji – wielkie brawa za tę akcję – chapeau bas! 

Zdjęcia: facebook.com/BKS 'STAL' Bielsko-Białawróc do listy

sponsorzy

patroni medialni