Rozpoczynamy walkę o Puchar Polski!

W sobotę 7 marca w ćwierćfinale Pucharu Polski BKS Aluprof zagra z Impelem Wrocław.

BKS Aluprof vs. Impel Wrocław

W tym sezonie zasady awansu do kolejnych rund Pucharu Polski uległy drobnym modyfikacjom. W związku z powiększeniem ORLEN Ligi do 12 zespołów, aż sześć pierwszych drużyn po pierwszej rundzie zasadniczej otrzymało rozstawienie w Pucharze Polski. Wśród nich był BKS Aluprof, który zajmował wówczas piątą pozycję, przez co awansował od razu do ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Impelem Wrocław. Spotkanie to zostanie rozegrane 7 marca o godzinie 16:00 w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej.
 
 
W ostatnich dwóch latach spotkania BKS Aluprof z Impelem Wrocław nie kończyły się dla bielszczanek najlepiej. W sezonie 2012/2013 los zetknął oba zespoły również w ćwierćfinale Pucharu Polski. Wówczas w tej fazie rozgrywano mecz i rewanż. We Wrocławiu BKS Aluprof przegrał 2:3, a w Bielsku-Białej wygrał 3:2. O awansie do Final Four Pucharu Polski zadecydował więc stosunek małych punktów, który lepszy miał klub z Wrocławia.
W ORLEN Lidze również mecze bielszczanek z wrocławiankami były wyrównane. W sezonie 2012/2013 w Bielsku-Białej gospodynie wygrały 3:2, a we Wrocławiu po tiebreaku lepsze były wrocławianki. W sezonie 2013/2014 oba spotkania wygrał Impel (w Bielsku-Białej 3:1, a we Wrocławiu 3:2). W obecnym sezonie w stolicy Dolnego Śląska bielszczanki przegrały po tiebreaku, zaś w hali po Dębowcem byliśmy świadkami jednego z najbardziej jednostronnych spotkań w konfrontacji obu zespołów na przestrzeni kilku lat. Podopieczne Tore Aleksandersena bez większych problemów pokonały bielskie siatkarki 3:0.
 
Jak będzie 7 marca? Historia spotkań między obiema drużynami pokazuje, że wszystko jest możliwe, a o zwycięstwie mogą zadecydować detale. Tym bardziej, że o awansie do Final Four zadecyduje tylko jedno spotkanie.
 
Serdecznie zapraszamy na ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski BKS Aluprof – Impel Wrocław, który odbędzie się 7 marca o godzinie 16:00. Pomóżcie dopingiem bielszczankom w awansie do najlepszej czwórki krajowego Pucharu!