Pałac Bydgoszcz - BKS Aluprof [zapowiedź]

Pałac Bydgoszcz vs. BKS Aluprof Bielsko-Biała

 

Przed nami 4. kolejka ORLEN Ligi, w której bielszczanki zagrają w Bydgoszczy z tamtejszym Pałacem. Bydgoszczanki w trzech dotychcas rozegranych meczach nie zdobyły jeszcze punktu, a jedyną zdobyczą, jaką mogą się pochwalić jest wygranie seta z Impelem Wrocław w 1. kolejce ORLEN Ligi. Młody zespółz Bydgoszczy nie miał jednak łatwego startu w tym sezonie. W trzech spotkaniach zmierzył się z zespołami, które w poprzednim sezonie ( i wszystko wskazuje na to, że w obecnym również) były czołowymi drużynami naszej ligi. Porażki z Impelem Wrocław, PGE Atomem Treflem Sopot i Tauronem Banimexem MKS Dąbrowa Górnicza wstydu bydgoszczankom nie przynoszą i nie do końca oddają możliwości zespołu. Do doświadczonej Małgorzat Skorupy, oraz młodych choć ogranch już Patrycji Polak i Zuzanny Czyżnielewskiej doszły młode, ambitne i utalentowane siatkarki, którm już teraz wieści się świetną karierę. Choć na wielkie wyniki Pałacu jeszcze za wcześnie, to na sprawienie niespodzianki już na pewno nie! Zespołu z Bydgoszczy w żaden sposób nie można więc lekceważyć, a odpowiednie podejście bielszczanek do spotkania i zaangażowanie powinny wystarczyć do odniesienia kolejnego zwycięstwa w tym sezonie.

 

Bielszczanki po dwóch wygranych (3:1 z PGNiG Naftą i 3:0 z KSZO) w tabeli mają już 6 punktów. Daje im to trzecią pozycję w lidze, a trzeba przecież pamiętać, że podopieczne trenera Leszka Rusa mają jeszcze przed sobą zaległy mecz 1. kolejki z SK bank Legionovią. Trzeba jednak przyznać, że BKS Aluprof grał dotychczas z rywalami słabszymi od siebie, dlatego każdy inny wynik niż wygrane w obu meczach byłby niespodzianką.

 

Bielska drużyna do Bydgoszczy wyjedzie już w piątek po porannym treningu. W sobotę rano BKS Aluprof ma zaplanowany rozruch w bydgoskiej hali, a na godzinę 18:00 zaplanowany jest mecz pomiędzy obiema ekipami.

 

Posłuchajcie, co przed meczem z Pałacem Bydgoszcz powiedziała nam Aleksandra Trojan.

 

Filmik możecie zobaczyć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=r-9zXSdt9eg&hd=1