Młodzież rośnie w siłę

Aż sześć zespołów młodzieżowych wystawi BKS Aluprof w sezonie 2014/2015. Do tego dochodzą jeszcze trzy grupy naborowe, które trenują po okiem bielskich trenerów. Szkolenie dzieci i młodzieży ma stać się wizytówką bialskiego klubu.

 

Młodzież rośnie w siłę

 

Przegląd młodzieżowych zespołów BKS Aluprof rozpoczynamy od najstarszej drużyny występującej w Młodej Lidze Kobiet. Zespół prowadzony przez byłego trenera reprezentacji Polski kadetek, z którą zdobył złoty medal Mistrzostw Europy, będzie czymś w rodzaju „młodzieżowej reprezentacji” BKS Aluprof. Zagrają w nim siatkarki do 23 lat, które wyróżniają się w swoich grupach. Przede wszystkim będą to wybrane juniorki i kadetki bialskiego klubu, dla których gra w BKS Aluprof występującym w Młodej Lidze Kobiet powinna być celem sportowym na najbliższe miesiące i lata. Więcej informacji o MLK możecie przeczytać w tekście „Bielszczanki w Młodej Lidze Kobiet”.

BKS Aluprof stawia na młodzież! Świadczyć o tym może m.in. zatrudnienie świetnych trenerów oraz powiększenie liczby młodzieżowych drużyn zgłoszonych do rozgrywek. W przerwie letniej do bialskiego klubu dołączyło dwóch szkoleniowców o uznanej marce. Oprócz wspomnianego już Grzegorza Kosatki, od obecnego sezonu w BKS Aluprof pracuje trener Roman Gil znany m.in. ze szkolenia młodzieżowych drużyn BBTS Włókniarz Bielsko-Biała, z którymi osiągał świetne wyniki sportowe również na szczeblu centralnym. Obaj dołączą do szanowanego grona bielskich szkoleniowców: Aleksandra Zająca, Agaty Kosibor, Stanisława Guzaka i Jacka Skulskiego, dla których najbliższy sezon będzie kolejnym w barwach BKS Aluprof.

 

W sezonie 2014/2015 BKS Aluprof wystawi do rozgrywek młodzieżowych aż sześć drużyn! Po dwie w każdej kategorii wiekowej! Bialski klub będą więc reprezentować dwa zespoły juniorek, dwa zespoły kadetek i dwie drużyny młodziczek. Wszystko dlatego, że włodarze bialskiego klubu chcą dać szansę pokazania swoich umiejętności wszystkim młodym zawodniczkom, które trenują w BKS Aluprof. Oprócz tego pod okiem bielskich szkoleniowców trenują również trzy grupy naborowe z rocznika 2002, 2003 oraz 2004 i młodsze. Każda dziewczynka, która chciałaby spróbować swoich sił w siatkówce może dołączyć do BKS Aluprof. Jeśli sami znacie kogoś, kto chciałby rozwijać swoje siatkarskie umiejętności, pomóżcie mu postawić ten pierwszy krok i zaprowadźcie na trening. Szukamy siatkarskich talentów z całego regionu, a kto wie, może właśnie obudzimy ten talent również w Tobie lub w kimś z twojego otoczenia? Wszystkich chętnych zapraszamy na stronę: http://siatkowka.bks.bielsko.pl/pl/grupy-naborowe-2/ gdzie znajdziecie więcej informacji o najmłodszych grupach BKS Aluprof.

 

Do juniorek i kadetek BKS Aluprof przed obecnym sezonem dołączyło kilka bardzo dobrych siatkarek z innych klubów, co powoduje, że bielskie zespoły będą jeszcze groźniejsze dla swoich rywali. Wydaje się, że najbardziej perspektywiczną grupę stanowią kadetki, które w poprzednim sezonie awansowały do szczebla centralnego Mistrzostw Polski. W tym sezonie powinno być podobnie, gdyż BKS Aluprof I wydaje się być jednym z faworytów do wygrania Mistrzostw Śląska Kadetek.

 

Co do zespołów młodziczek, to pozostają one dużą niewiadomą. Pierwsze treningi wyglądają obiecująco, ale jaka będzie przyszłość pokaże czas.

 

Wyniki drużyn młodzieżowych BKS Aluprof i tabelę rozgrywek będziecie mogli śledzić na bieżąco na naszej stronie internetowej bks.bielsko.pl w zakładce ROZGRYWKI. Już teraz zapraszamy jednak na mecze naszych młodych zespołów. Doping nie tylko zmobilizuje młode zawodniczki do ciężkiej pracy, ale też pomoże im oswoić się z grą przed większą publicznością, dzięki czemu nie tylko poprawiać się będą umiejętności indywidualne każdej siatkarki, ale również wzrastać będzie sportowa wartość zespołu, który osiągać będzie coraz to lepsze wyniki.

 

Na zdjęciu: Młodziczki BKS Aluprof, które w sezonie 2013/2014 zdobyły wicemistrzostwo Śląska i awansowały do 1/8 Mistrzostw Polski. W tym sezonie już jako kadetki będą walczyły o poprawienie tych rezultatów.