BKS Aluprof zagra z wicemistrzem Polski

Już w najbliższy poniedziałek bielszczanki zmierzą się z wicemistrzyniami Polski – Impelem Wrocław. Początek meczu w hali pod Dębowcem o godzinie 18:00.

 

 

Po niesamowitej walce w Szczecinie, gdzie bielskie siatkarki zagrały z Mistrzem Polski Chemikiem Police i uległy dopiero po tiebreaku, przyszedł czas na kolejne wyzwanie. Tym razem podopieczne trenera Leszka Rusa zmierzą się z wicemistrzem Polski – Impelem Wrocław. W pierwszym spotkaniu obu ekip w tym sezonie o wygranej zadecydować musiał tiebreak. Lepiej w nim radziły sobie zawodniczki Impelu i to one cieszyły się ze zwycięstwa 3:2. BKS Aluprof pokazał jednak wówczas, że jest w stanie rywalizować w tym sezonie z najsilniejszymi zespołami w Polsce. Kolejne mecze to stwierdzenie potwierdziły, gdyż bielskie siatkarki z każdym kolenym zespołem zdobywały przynajmniej jeden punkt.

 

Mecz z Impelem Wrocław nie będzie kolejnym zwykłym meczem ligowym. Oba zespoły, oprócz meczu poniedziałkowego, zmierzą się jeszcze co najmniej raz: w ćwierćfinale Pucharze Polski. Być może spotkań BKS Aluprof – Impel będzie w tym sezonie jeszcze więcej, bo oba zespoły są obecnie sąsiadami w tabeli zajmując kolejno czwarte i piąte miejsce. Gdyby tak zostało do końca rundy zasadniczej wówczas bielszczanki z wrocławiankami zmierzyłyby się jeszcze w pierwszej rundzie play-off.

Poniedziałkowy mecz może dać więc zwycięskiej drużynie sporo pewności siebie, która w kontekście przyszłych wzajemnych potyczek może mieć decydujące znaczenie.

 

 

W takim spotkaniu nie może zabraknąć bielskich kibiców, dlatego też bardzo serdecznie wszyskich zapraszamy w poniedziałek do hali pod Dębowcem. Początek tego arcyważnego i niezwykle