BKS Aluprof w Młodej Lidze

Wzorem męskiej Młodej Ligi w najbliższym sezonie o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski zagrają również zespoły kobiece. W nieco innej jednak formule.

 

młoda liga grupa B: BKS Aluprof, Impel Wrocław, Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza i Beef Master Budowlani Łódź

 

W Młodej Lidze kobiecej występować będzie 12 zespołów. Wszystkie to młodzieżowe zespoły drużyn występujących w „dorosłej” ORLEN Lidze. System rozgrywek jest jednak inny niż ten znany z Młodej Ligi męskiej, gdzie po dwóch rundach odbywających się systemem każdy z każdym najlepsi awansowali do play-off i między sobą rozstrzygali o medalach. 

 

W kobiecej Młodej Lidze całą stawkę podzielono na 3 grupy po 4 zespoły. Decydującym czynnikiem był ten terytorialny, a więc starano się do każdej grupy dobierać drużyny z miast leżących jak najbliżej siebie. BKS Aluprof znalazł się w Grupie B i zmierzy się Impelem Wrocław, Tauronem Banimexem MKS Dąbrowa Górnicza i Beef Master Budowlanymi Łódź. 

 

Pierwsze spotkanie bielszczanki rozegrają 18 października z drużyną z Dąbrowy Górniczej. Rozgrywki grupowe zakończą pod koniec listopada meczem z Impelem Wrocław. 

 

Po sześciu spotkaniach (mecz i rewanż) dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do sześciozespołowej „grupy mistrzowskiej” a pozostałe dwie zagrają w grupie o miejsca 7-12. 

 

Rywalizacja w dwóch nowych grupach toczyć się będzie systemem mecz i rewanż od stycznia do końca marca 2015 roku. Po wszystkich meczach poznamy pierwszy zespół w historii, który zdobędzie tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski. 

 

O składzie, sztabie szkoleniowym i innych informacjach dotyczącej drużyny BKS Aluprof grającej w Młodej Lidze dowiecie się z kolejnych numerów naszego newslettera.