BKS Aluprof - Budowlani Łódź [zapowiedź]

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej ORLEN Ligi bielszczanki zagrają w hali pod Dębowcem z Budowlanymi Łódź.

 

To już ostatnia kolejka fazy zasadniczej. Spotkanie BKS Aluprof z łodziankami nie ma już znaczenia dla układu tabeli i rozstawienia w fazie play-off, ale może zwycięzcy tego meczu dać pozytywny impuls nie tylko przed fazą play-off, ale przede wszystkim przed zbliżającymi się ćwierćfinałami Pucharu Polski, w których BKS Aluprof zagra z Impelem Wrocław, a Budowlani z Polskim Cukrem Muszynianką (oba mecze 7 marca).

 

Siatkarki z Łodzi po 21. kolejkach ORLEN Ligi zajmują 7. miejsce w lidze z dorobkiem 29 punktów. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza mają 6 punktów straty do szóstej pozycji, a więc Tauronu Banimexu MKS i siedem punktów przewagi nad 8. miejscem, które zajmuje obecnie SK bank Siódemka Legionovia. Na zmianę miejsca w tabeli nie może liczyć także BKS Aluprof, który w 21 meczach zgromadził 40 punktów ( 5 punktów straty do Impelu i 5 punktów przewagi nad siatkarkami z Dąbrowy Górniczej).

 

W pierwszym meczu obu ekip, który odbył się w Łodzi bielszczanki wygrały z Budowlanymi 3:2 (25:21, 18:25, 25:12, 27:29, 13:15).

Początek spotkania w hali pod Dębowcem w sobotę 28 lutego o godzinie 18:00.