Bielszczanki w Młodej Lidze Kobiet

Młode, zdolne i ambitne. Tak w skrócie można napisać o bielskich siatkarkach, które za nieco ponad miesiąc rozpoczną zmagania w Młodej Lidze Kobiet. Kto będzie w niej występował i o co w historycznym, bo pierwszym sezonie będzie walczyć BKS Aluprof?

 

Logo BKS

 

Młoda Liga Kobiet to nowy pomysł mający na celu rozwój młodych siatkarek. Bardzo często młode zawodniczki kończące wiek juniorski mają problemy z płynnym przejściem do rozgrywek seniorskich, gdyż różnica w poziomie gry zespołów młodzieżowych i dorosłych jest dosyć duża. Młoda Liga Kobiet ma tę przepaść niwelować. Występujące w niej zawodniczki mogą nie tylko rozwijać swoje umiejętności i nabierać doświadzenia, ale także poczuć przedsmak dorosłej siatkówki poprzez m.in. występowanie w ekstraklasowych halach. Co ciekawe będą mogły również stanąć naprzeciwko niejednej siatkarki, która jest już w składzie dorosłej drużyny występującej w ORLEN Lidze. W Młodej Lidze Kobiet mogą grać bowiem siatkarki, które nie ukończyły 23 roku życia. Jeśli chodzi o BKS Aluprof będą to więc głównie juniorki oraz wyróżniające się kadetki. Nie jest jednak wykluczone, że przynajmniej w niektórych meczach swoim młodszym koleżankom pomogą siatkarki „dorosłego” BKS Aluprof, które nie przekroczyły jeszcze wskazanej wyżej granicy wieku. 

 

Każdy z zespołów biorących udział w MLK może zgłosić do gry 24 zawodniczki. Po I etapie rozgrywek trwającym od 18 października do 29 listopada, będzie można wymienić na tej liście aż  sześć siatkarek. 

 

Młoda Liga Kobiet to wielka szansa dla młodych siatkarek, które poprzez grę, mogą pokazywać swoje umiejętności w całej Polsce. To również szansa dla klubów, które do swoich drużyn mogą łatwiej przyciągnąć największe siatkarskie talenty ze swojego regionu.

 

Trenerem BKS Aluprof występującym w Młodej Lidze Kobiet będzie Grzegorz Kosatka, który w BKS Aluprof będzie prowadził również zajęcia juniorek i grupy naborowej z rocznika 2003. Nazwisko nowego trenera w siatkarskim światku nie jest anonimowe. Dość napisać, że w 2013 roku Grzegorz Kosatka wraz z reprezentacją Polski kadetek zdobył złoty medal Mistrzostw Europy. Jego  umiejętności trenerskie połączone z ciężką pracą prowadzonych przez niego zespołów mogą zaowocować również w Bialskim Klubie Sportowym. Będziemy więc mocno trzymać kciuki!